Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival w Toruniu – największe świetlne wydarzenie tego lata!

Materiał informacyjny Gminy Miasta Toruń
Największe świetlne wydarzenie lata – „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” – odbędzie się w dniach 19 - 22 sierpnia na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Do kupienia są już bilety: ważne na jeden samochód, w cenie 30 zł (środa, czwartek) i 40 zł (piątek, sobota). Warto się spieszyć, bo ich liczba jest ograniczona!

Ze względu na epidemię COVID-19 tegoroczny festiwal światła zagości w zupełnie nowej przestrzeni – na Lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również zmianę dotychczasowej formuły na drive through, dzięki czemu Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie. będzie można spędzić bezpiecznie, oglądając świetlne instalacje z wnętrza własnego samochodu. Zamiast spacerować tłumnie po terenie wydarzenia, publiczność przejedzie przy festiwalowych instalacjach wytyczona trasą, bez narażania się na bezpośredni kontakt z innymi ludźmi.

Co czeka na festiwalowowym szlaku?

Przemierzając niemal 5 kilometrową trasę, widzowie wewnątrz swoich samochodów miną świetlne projekty zgrupowane w 11 strefach tematycznych. W programie znajdą się instalacje nawiązujące do motywów toruńskich, ale też samochodowych oraz odnoszących się do specyfiki tegorocznej lokacji imprezy – toruńskiego lotniska. Jednym z najciekawszych punktów programu będzie licząca prawie 300 metrów projekcja na ścianie lasu, przygotowana przez Supernova Production. Kolejna instalacja zawierać będzie imponujące efekty pirotechniczne, żywy ogień i powietrzne akrobacje, a wszystko to zamknięte w przestrzeni tętniącej życiem fabryki. Specjalna konstrukcja stanowiąca tło tej ciekawej historii będzie sprawką Cyrkowa Events.

Na trasie festiwalowej nie zabraknie też projektów z przymrużeniem oka, np. z udziałem obcej cywilizacji. Chodzi oczywiście o humorystyczne ufoludki narysowane przez Marcina Treichela, popularnego toruńskiego rysownika. Postaci sympatycznych obcych wypatrywać warto także przed festiwalem – jeśli wierzyć ich zapewnieniom, mają najpierw odwiedzić toruński Zespół Staromiejski… – tłumaczy Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wśród atrakcji tegorocznego festiwalu nie zabraknie motywów astronomicznych, tak bardzo kojarzących się z Toruniem. Wrażenie na widzach z pewnością zrobią: astronomiczna projekcja na balonie autorstwa Piotra Majewskiego i Jerzego Rafalskiego „Kolektyw Radia Planet i Komet” oraz świetlny boom-box z muzycznym pokazem jednego z regionalnych DJ-ów. Dużą atrakcją będą również świetlne pokazy motocross i pit-bike. Wśród utalentowanych motocrossowców prezentujących swoje umiejętności w nietypowej scenerii pojawi się m.in. Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2.

Uwaga! Wjazd tylko dla samochodów osobowych

Należy pamiętać, że Auto Skyway Festival będzie wydarzeniem samochodowym. Na teren festiwalu wpuszczane będą wyłącznie pojazdy, które uznać można za samochód osobowy w rozumieniu Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym punkt 40 Art. 2 (tj. pojazd przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, o łącznej masie do 3,5 tony, do kierowania którego uprawnia prawo jazdy kat. B). Wszelkie inne rodzaje pojazdów, takie jak autobusy, motocykle, meleksy, rowery itp. nie będą mogły wjechać na teren Auto Skyway Festival. Nie będzie też można wejść na teren wydarzenia pieszo. Pamiętajmy, że jest to spowodowane względami bezpieczeństwa podczas stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Co istotne, na terenie festiwalu w samochodzie może jednocześnie przebywać maksymalna liczba osób, określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Oznacza to, że kupując jeden bilet dobrą zabawę zapewni sobie cała rodzina!

Auto Skyway Festival odbywać się będzie codziennie w godzinach 20:30 – 00:00. Ostatni wjazd na teren wydarzenia przewidywany jest około godziny 23:45. Wjazd na teren festiwalu będzie możliwy najwcześniej o godzinie rozpoczęcia wydarzenia. Uwaga! Wjazd na obszar lotniska odbywać się będzie przez teren Toruńskiej Akademii Jazdy, ulicą Ignacego Łukasiewicza.

Kup bilet wcześniej i ciesz się festiwalem

Tegoroczny festiwal światła Auto Skyway Festival jest imprezą biletowaną. Zwiedzanie festiwalu będzie możliwe wyłącznie na podstawie biletu zakupionego elektronicznie, bądź w dniu imprezy przed wjazdem na teren wydarzenia. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu biletu elektronicznego, co nie tylko pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo uczestników, ale także uniknąć niepotrzebnego stresu. Pula biletów jest bowiem ograniczona! Szczegóły dotyczące biletów można znaleźć na stronie www.autoskyway.pl/bilety

Cena biletów to kolejno: 30 zł, jeśli chcemy zobaczyć festiwal w środę i czwartek lub 40 zł, jeśli chcemy odwiedzić festiwal w piątek i sobotę. Zakupiony bilet można zrealizować w wybrany przez siebie dzień, zgodnych z obowiązującą taryfą. Cena biletu dotyczy samochodu, bez względu na ilość osób przebywających w pojeździe i uprawnia do jednorazowego wjazdu na teren wydarzenia.

Link do sprzedaży: www.autoskyway.pl/bilety

Festiwalowe działania pro-eco

Mając na uwadze tak ważne obecnie kwestie ekologiczne, organizatorzy Auto Skyway Festival przygotowali szereg działań pro-eco. Jak mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Auto Skyway Festival:

„Organizacja toruńskiego festiwalu w formule samochodowej to dla nas konieczność wynikająca z obowiązujących obostrzeń sanitarnych związanych z koronawirusem. Niestety, w innej formule festiwal nie mógłby się odbyć. Nie zapominamy jednak o środowisku – dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu każdy kupiony bilet wjazdowy na teren festiwalu to jedno drzewo posadzone w toruńskich lasach. To znaczy, że im będzie nas więcej, tym więcej drzew posadzimy! Z dobrej wiadomości ucieszą się też właściciele pojazdów elektrycznych i hybrydowych – te auta wjadą na teren festiwalu bezpłatnie”.

Uczestnik kierujący pojazdem elektronicznym lub hybrydowym, jest zobowiązany do okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu na prośbę organizatora, w celu zweryfikowania sekcji P3 określającej rodzaj paliwa używanego w samochodzie (pojazdy uprawnione do bezpłatnego wjazdu powinny posiadać oznaczenie EE lub P/EE).

Uwaga! Zalecenie dla bezpieczeństwa uczestników

W związku z reżimem sanitarnym spowodowanym ciągle zagrażającym nam koronawirusem, oraz względami bezpieczeństwa komunikacyjnego, organizatorzy Auto Skyway Festival proszą uczestników o przestrzeganie festiwalowych zaleceń. Na terenie festiwalu obowiązywać będzie ruch ciągły, a uczestnicy mają obowiązek poruszać się samochodem z prędkością wynoszącą 5-10 km/h. Każdy kierujący pojazdem zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, a także bezpieczny odstęp od poprzedzającego go pojazdu. Widzowie wydarzenia mają obowiązek poruszać się po terenie imprezy wyłącznie samochodem osobowym, z włączonymi światłami postojowymi. Na trasie festiwalowej nie będzie można zatrzymywać pojazdu, ani wysiadać z samochodów!

Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących rygorów, wytycznych i nakazów Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czas pandemii. Uczestnicy siedzący w samochodach zobowiązani są do skutecznego zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały czas przebywania na terenie Auto Skyway Festival.

Ponadto podczas wjazdu na teren wydarzenia Organizator wykona zdjęcie rejestracji samochodu wpuszczanego na teren wydarzenia. Zdjęcia zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Uczestnikami wydarzenia w razie zaistnienia konieczności poinformowania ich o zaistnieniu sytuacji epidemiologicznej.

Pełny regulamin Auto Skyway Festival dostępny pod adresem: www.autoskyway.pl/regulamin
Bilety do kupienia na stronie: www.autoskyway.pl/bilety
Więcej informacji już wkrótce na stronie: www.autoskyway.pl

***

Organizatorami „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.” w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Wideo

Dodaj ogłoszenie