Ruszył przetarg na przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości z ulicami Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej w Sopocie

MP
Przebudowane zostanie skrzyżowanie al. Niepodległości z ulicami Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej w Sopocie
Przebudowane zostanie skrzyżowanie al. Niepodległości z ulicami Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej w Sopocie
To jedno z kluczowych skrzyżowań w kurorcie. W ramach planowanej inwestycji ma na nim powstać m.in. wyspa umożliwiająca zawracanie w obu kierunkach. Oferty potencjalnych wykonawców inwestycji mają być znane w połowie stycznia.

Przebudowa realizowana będzie m.in. z dwóch programów unijnych: jako część projektu pn. Budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (RPO ZIT), oraz projektu pn. Zagospodarowanie wód opadowych w zlewniach cieków i kanałów zlokalizowanych na terenie miasta Sopotu, uchodzących do Zatoki Gdańskiej – Etap II. Szacowany koszt inwestycji to ok. 16 mln zł, ale dokładny poznamy oczywiście po otwarciu kopert przetargowych.

Jeśli wybór wykonawcy pójdzie zgodnie z planem to prace mają rozpocząć się w lipcu i potrwać do końca kwietnia 2021 roku.

W ramach inwestycji omawiane fragment al. Niepodległości zyska nową nawierzchnię jezdni, chodniki i po jednej stronie ścieżkę rowerową. Przebudowane zostaną sieci podziemne, pojawią się nowe elementy małej architektury i zieleń. Bardzo ważnym elementem przedsięwzięcia jest utworzenie wyniesionej wyspy centralnej, która pozwoli na zwracanie pojazdom z obu kierunków alei oraz śluza dla autobusów. Wydłużony zostanie też lewoskręt w ul. Malczewskiego, co ułatwi choćby dojazd na sopocki cmentarz.

Na samej ul. Malczewskiego przeprowadzone zostaną prace polegające na:

  • remoncie w pełnym zakresie konstrukcji na odcinku od skrzyżowania z Aleją Niepodległości do ul. Chodowieckiego – przewiduje się wymianę nawierzchni jezdni, zjazdów i chodników,
  • wprowadzeniu drugiego pasa do skrętu w prawo z ul. Malczewskiego w Al. Niepodległości,
  • przebudowie wysp oraz jezdni w obrębie skrzyżowania z Al. Niepodległości.

Na ul. Wejherowskiej prace będą polegać na:

  • przebudowie wlotu ul. Wejherowskiej dla kierunku Gdańsk-Gdynia- wprowadzenie pasa wyłączenia, poprowadzenie jednej jezdni dla obu kierunków ruchu, usunięcie istniejącej jezdni,
  • remont wlotu ul. Wejherowskiej dla kierunku Gdynia-Gdańsk w zakresie całej konstrukcji,
  • budowie ciągu pieszo-rowerowego przy wlocie ul. Wejherowskiej dla kierunku Gdynia-Gdańsk.

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie