Rusza budowa nowego obiektu szpitalnego w Wejherowie. Inwestycja za ponad 130 mln zł będzie gotowa w 2022 r [zdjęcia,wizualizacje]

Alicja Choinka
W Wejherowie realizowana będzie największa budowa obiektu szpitalnego w historii spółki Szpitale Pomorskie. W nowym budynku znajdować się będzie m.in. nowoczesny Blok Operacyjny czy Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń.

W Wejherowie powstanie nowy budynek szpitalny.Umowa na prace budowlane między Spółką Szpitale Pomorskie sp. z.o.o a wykonawcą została podpisana w środę, 5 lutego w Szpitalu Specjalistycznym im. Floriana Ceynowy.

Spełni się marzenie wielu osób w tym szpitalu . Dziś nastąpiło podpisanie umowy na budowę bloków operacyjnych, co oznacza dla wejherowskiego szpitala rozwój, przyszłość, a dla pacjentów znacznie nowocześniejsze przestrzenie, sprzęt

. - mówi Jolanta Sobierańska – Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich. -

W Wejherowie stawiamy na kardiologię i kardiochirurgię. Te oddziały znajdą się w nowej lokalizacji. W tej chwili mamy zaplanowany taki poziom, że można powiedzieć iż zmierzamy o kilka lat do przodu.

- dodaje.

Rusza budowa nowego obiektu szpitalnego w Wejherowie. Inwest...

W skład nowego budynku wchodzić będzie m.in. nowoczesny Blok Operacyjny, Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń (Oddział Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej oraz Oddział Kardiochirurgii), a także Zakład Patomorfologii, Centralna Sterylizatornia oraz Zakład Serologii Transfuzjologicznej (Bank Krwi).

Czytaj także

Na Blok Operacyjny składać się ma 7 sal operacyjnych oraz 2 wybudzeniowe, w których znajdować ma się łącznie 17 stanowisk. Planowane jest także wybudowanie dwóch szybów windowych, które mają przylegać do obecnego budynku łóżkowego , a także wymiana trafostacji oraz modernizacja instalacji gazów medycznych.

Powierzchnia nowego budynku według planu liczyć ma około 9 tysięcy metrów kwadratowych, długość - 97 metrów, szerokość - 29,6. Blok operacyjny będzie miał wysokość 14,95m. Zakończenie prac planowane jest na kwiecień 2020 roku.

Otwarcie nowej interny w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku. R...

Wartość samych robót budowlanych wynosić będzie 94, 65 mln złotych, całego projektu wraz z wyposażeniem, czyli wysokospecjalistyczną aparaturą medyczną – 130, 43 mln. Środki samorządu województwa pomorskiego opiewa na 60, 18 mln zł, dofinansowanie unijne to kwota 66,15 mln zł, wkład własny spółki – 4,1 mln zł.

Czytaj także

W Wejherowie jest bardzo dobra kadra, która chce się rozwijać, szpital jest przyjazny pacjentom. Chce się modernizować i tworzyć nową jakość godną XXI wieku

– mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. -

Rozbudowa wejherowskiego szpitala stanowi fragment większej całości. Realizujemy program, na który przeznaczyliśmy 1,3 miliarda złotych, m.in. w Prabutach, w dwóch gdańskich szpitalach. Obejmuje on także szpitale psychiatryczne.

Realizacja inwestycji w Wejherowie możliwa będzie dzięki dofinansowaniu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz środkom samorządu województwa pomorskiego projektu pn. „Poprawa jakości i dostępności w diagnostyce i terapii chorób cywilizacyjnych poprzez rozbudowę Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie”.

FLESZ: Koronawirus torpeduje gospodarkę, traci także Polska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Oglądaj -Psy 3: W imię zasad 2020 jak i inne filmy/seriale

www.ciinema.eu

=========

Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp,

Koszt 20zł więc warto zwrócić uwagę.

Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.

Dodaj ogłoszenie