Ruiny po hali będą

  Ruiny po hali będą rozebrane

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Są problemy ze sfinansowaniem robót rozbiórkowych hali przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Słupsku.
  Obiekt zawalił się dwa tygodnie temu. Należał do prywatnego właściciela i to on powinien pokryć koszty rozbiórki. Problem w tym, że jest nieuchwytny. Urzędnicy szukają rozwiązań zastępczych.

  Opuszczona hala zawaliła się 3 czerwca. Istniało zagrożenie, że gruz przysypał bawiące się wcześniej tam dzieci. Na szczęście informacja okazała się nieprawdziwa, co potwierdzili strażacy z jednostki ratowniczo-poszukiwawczej z Gdańska.

  Na czas rozbiórki elementów hali ewakuowano kilkanaście rodzin z sąsiadującego z obiektem domu.

  Hala należy do prywatnej osoby. Właściciel wcześniej prowadził tam Zakład Konfekcji Odzieżowej Glob-Fashion. Sześć lat temu zwinął działalność i wyjechał do Grecji. Jest nieuchwytny.

  Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że budynek był przeznaczony do rozbiórki już trzy lata temu. Tymczasem właściciel, jak i administracja budowlana, nie mieli pieniędzy na przeprowadzenie robót. Funduszy wystarczyło na zabezpieczenie terenu. Po wypadku zapewniano, że prace rozbiórkowe zakończą się pod koniec tygodnia. Pojawił się jednak problem ze sfinansowaniem prac. Urzędnicy znaleźli wyjście, ale odzyskanie pieniędzy może potrwać.

  - Pieniądze na rozbiórkę wypłaci Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego - mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prezydenta. - Później je zwrócimy z budżetu miasta. Jednocześnie rozpoczniemy procedurę wywłaszczeniową, dzięki której teren wróci do miasta. Niestety, to długotrwały proces. Będziemy także próbowali skontaktować się z właścicielem.

  Wstępnie wyliczono, że koszty akcji strażackiej to ok. 17 tys. zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo