Rugby na Pomorzu. Arka Gdynia rozbiła Budowlanych Lublin, Lechia Gdańsk wygrała z Posnanią

Waldemar Wylegalski
To był udany dzień zarówno dla jak i gdyńskiej Arki jak i gdańskiej Lechii w Ekstralidze rugby. Nasze drużyny pokonały kolejno Budowlanych Lublin i Posnanię Poznań.

W minioną niedzielę ekipę Budowlanych Lublin z kwitkiem odprawili gdańszczanie, którzy wygrali przed własną publicznością 114:7. Choć gdynianie nie odnieśli aż tak okazałego zwycięstwa, to jednak ich przewaga w żadnym momencie nie podlegała dyskusji. Po tym zwycięstwie Arka umocniła się na pozycji lidera tabeli.

Drugie miejsce w Ekstralidze rugby zajmują wspomniani gracze gdańskiej Lechii, którzy stoczyli w sobotę twardy bój z Posnanią. Jeszcze po pierwszej połowie wydawało się, że to gospodarze wyjdą z tego pojedynku obronną ręką. Prowadzili bowiem 14:7. Po przerwie zdołali zdobyć jednak zaledwie trzy punkty. Lechia natomiast konsekwentnie odrabiała straty, by ostatecznie wygrać mecz 19:17.

Zwycięstwo w sobotę zanotowali też zawodnicy Ogniwa Sopot, którzy pokonali w Sochaczewie miejscowy zespół Orkanu 27:6.

Budowlani Lublin - Arka Gdynia 6:53 (3:24)

Punkty: Budowlani - Piotr Skałecki 6; Arka - Szymon Sirocki 11, Daniel Podolski 5, Arkadiusz Zdunek 5, Piotr Olejniczak 5, Rafał Szrejber 5, Radosław Rakowski 5, Kamil Simionkowski 5, Tomasz Witt 5, Mateusz Plichta 5, Wiktor Zaradzki 2.

Posnania Poznań - Lechia Gdańsk 17:19 (14:7)

Posnania Poznań: Daniel Gdula 7, Patryk Bandurski 5, Daniel Trybus 5.

Lechia Gdańsk: Bartłomiej Wójcik 10, Kevin Bracik 5, Rafał Janeczko 4

Orkan Sochaczew - Ogniwo Sopot 6:27 (3:12)

Orkan Sochaczew: Miłosz Popławski 6.

Ogniwo Sopot: Aleksander Czasowski 10, Piotr Zeszutek 10, Łukasz Szablewski 7.