Rugby: Master Pharm Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 23:15 [ZDJĘCIA]

Marek Kondraciuk
Rugbiści Master Pharm Budowlanych zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie, wygrywając na boisku SMS im. Kazimierza Górskiego przy ul. Milionowej 12 z mistrzem Polski i wielkim faworytem rozgrywek Lechią Gdańsk 23:15.

Budowlani zainaugurowali rozgrywki w tym sezonie zwycięstwem na swoim boisku nad Posnanią 20:19, ale Polski Związek Rugby zweryfikował to spotkanie jako walkower 0:25 dla zespołu poznańskiego z powodu występu dwóch nieuprawnionych zawodników Łukasza Kujawy i Mateusza Bilickiego.

Pierwsze punkty można więc było dopisać łodzianom w tabeli dopiero po niedzielnym zwycięstwie. Mecz na boisku SMS był od początku niezwykle zacięty. Łodzianie nie tylko podjęli walkę z faworytem, ale starali się narzucić mu swój styl gry. Sztuka ta udała się po przerwie, bo w pierwszej połowie był remis 8:8.

Master Pharm Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 23:15 (8:8)

Punkty dla Master Pharm Budowlanych: Sebastian Łuczak 13, Mateusz Matyjak 5, Tomasz Kozakiewicz 5, a dla Lechii: Karol Hedesz 5, Marek Płonka 5, Rafał Janeczko 3, Tomasz Rokicki 2.

Inne wyniki meczów 3. kolejki: Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 71:0 (26:0), Budowlani Lublin - Posnania 39:5 (17:0), Awenta Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 43:8 (29:3)

Materiał oryginalny: Rugby: Master Pharm Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 23:15 [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki