Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 0:0

W meczu piłkarskiej ekstraklasy Ruch Chorzów zremisował z Lechią Gdańsk 0:0. Na inaugurację jesieni, w Gdańsku, padł dokładnie taki sam wynik. Ruch: Perdijić - Djokić, Stawarczyk, Grodzicki, Bronowicki - Grzyb (76 Janoszka), Komac, Szyndrowski, Zieńczuk - Olszar (59 Piech), Jankowski (83 Lisowski). Lechia: Małkowski - Pietrowski, Vućko, Bąk, Andriuskevicius - Poźniak (78 Lukjanovs), Surma, Bajić (72 Nowak) - Traore, Buval, Sazankow (84 Wiśniewski). W wyjściowym składzie gdańszczan dwóch debiutantów - Luka Vućko i Kamil Poźniak. Wśród rezerwowych Lewon Hajrapetjan.

3 minuta - szansa dla Ruchu, której nie wykorzystał Olszar

4 minuta - ponowie groźni byli gospodarze. W czystej sytuacji w polu karnym znalazł się Grzyb, ale przegrał pojedynek sam na sam z Małkowskim

7 minuta - niecelny strzał z dystansu Bajicia

15 minuta - dużo walki w środku pola, fauli. Lekka przewaga Ruchu po kwadransie spotkania

18 minuta - groźnie w polu karnym gdańszczan, ale Ruch nie zakończył akcji strzałem. Lechia nie może zagrozić bramce gospodarzy

22 minuta - rzut wolny dla Lechii. Piłkę miękko wrzucił Poźniak do Traore, ale ten nie zdołał celnie podać

24 minuta - brak komunikacji Bąka z Małkowskim i obrońca Lechii wybił piłkę na rzut rożny

25 minuta - groźny strzał Zieńczuka i Małkowski z problemami odbił piłkę

26 minuta - dobre podania Sazankowa, ale Buval nie zdołał oddać strzału

27 minuta - Lechia zagroziła Ruchowi po stałym fragmencie gry. Traore strzelił z rzutu wolnego, a Perdijić na raty złapał piłkę. Biało-zieloni starają się grać coraz odważniej

30 minuta - żółta kartka dla Pietrowskiego za faul na Bronowickim

31 minuta - dośrodkowanie Traore, głową nieczysto piłkę uderzył jednak Sazankow i Perdijić złapał futbolówkę

35 minuta - bardzo dobre podanie Poźniaka do Buvala, ale odegranie piłki przez Francuza było już bardzo złe

40 minuta - niebezpieczny, ale niecelny strzał Grzyba, po wypiąstkowaniu piłki przez Małkowskiego

45 minuta - Jankowski łatwo uwolnił się spod opieki Bąka, ale strzelił nad poprzeczką

45+1 minuta - koniec pierwszej połowy Ruch - Lechia 0:0

46 minuta - początek drugiej połowy meczu

56 minuta - po starciu z Olszarem pomocy lekarskiej potrzebował Bąk. Na razie z boiska wieje nudą. W pierwszej kolejce nikt nie chce przegrać, więc obie drużyny koncentrują się na defensywie

59 minuta - zmiana w Ruchu: za Olszara wszedł Piech

60 minuta - żółta kartka dla Bąka za faul na Piechu

64 minuta - przewaga Lechii, która długo utrzymuje się przy piłce. Nikt nie doszedł do podania Pietrowskiego

66 minuta - Ruch zamknięty na własnej połowie, ale nic nie wynika z tej przewagi biało-zielonych

68 minuta - ostry strzał Zieńczuka z pola karnego, ale tuż nad poprzeczką

72 minuta - zmiana w Lechii: za Bajicia wszedł Nowak. To ofensywny wariant gry biało-zielonych

76 minuta - dośrodkowanie Surmy i niecelny strzał głową Buvala

76 minuta - zmiana w Ruchu: za Grzyba wszedł Janoszka

77 minuta - strzał Sazankowa obronił Perdijić

78 minuta - zmiana w Lechii: za Poźniaka wszedł Lukjanovs

83 minuta - zmiana w Ruchu: za Jankowskiego wszedł Lisowski

84 minuta - zmiana w Lechii: za Sazankowa wszedł Wiśniewski

87 minuta - Nowak padł w polu karnym. Sędzia jednak słusznie nakazał grać dalej

90+2 minuta - żółta kartka dla Wiśniewskiego za faul na Szyndrowskim

90+3 minuta - koniec meczu! Lechia Gdańsk zremisowała w Chorzowie z Ruchem 0:0