Ruch Chorzów - Chojniczanka. Goście rozczarowali w Chorzowie. Szybkie strzały, a potem tylko "ślepaki"

Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W ramach 23. kolejki I ligi piłkarze Chojniczanki zremisowali w Chorzowie z Ruchem 1:1. Bramki w tym pojedynku padały do 14. minuty. Potem już leciały tylko "ślepaki".

Na początku spotkania wydawało się, że to może być szalenie ciekawe widowisko z tym, co w piłce najważniejsze - wieloma bramkami. Tyle że show trwało 14 minut. To właśnie wtedy padła bowiem druga w tej batalii i jak się później okazało, ostatnia bramka.

Już w 11. minucie świetne podanie w tempo od Jakuba Kowalskiego z prawej strony boisko idealnie wykończył Mateusz Majewski. Gospodarze jednak nie zachowali należytej koncentracji i już trzy minuty później mieli nietęgie miny. Po stałym fragmencie gry wyraźnie zaspała defensywa gospodarzy, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Adama Ryczkowskiego, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera rywali.

Zdecydowanie bliżej ponownego objęcia prowadzenia w tym spotkaniu byli chorzowianie, którzy stworzyli sobie w pierwszych 45 minutach kilka dogodnych okazji, a w przypadku Kamila Słomy w 25. minucie można nawet powiedzieć, że była to zmarnowana „setka”.

W drugiej odsłonie działo się już nieco mniej. "Chojna" też próbowała coś zdziałać z przodu, ale brakowało jej jakości. Tymczasem już w doliczonych minutach gry piłkę meczową zmarnował Jakub Kowalski, który włożył za dużo sił w strzał pod bramką gości. Można zatem powiedzieć, że przyjezdni mieli w środę sporo szczęścia.

W najbliższą sobotę Chojniczanka zagra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec (początek spotkania o godz. 17).

Fan Club Lechii Gdańsk ze Straszyna i piłkarz Sławek Peszko u Milenki Plichty w Żukowie