Rozszerza się Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni. Ogłoszono przetarg na oznakowanie w Orłowie

ŁK
Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił postępowanie przetargowe na projekt oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego Strefy Płatnego Parkowanie w Orłowie. To kolejny etap rozszerzenia obszaru płatnego parkowania w gdyńskich dzielnicach.

Jak na razie za parkowanie w Gdyni płacimy tylko w Śródmieściu oraz na Kamiennej Górze, jednak zgodnie z zeszłoroczną uchwałą Rady Miasta Gdyni, gdyński samorząd zdecydował się na rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania. W drugiej połowie 2021 roku za parkowanie zapłacimy w tych gdyńskich dzielnicach:

  • Działki Leśne,
  • część Grabówka,
  • Wzgórze św. Maksymiliana,
  • Orłowo.

– Zdajemy sobie sprawę, że rozszerzenie strefy budzi emocje kierowców. Jednak mamy sygnały, że m.in. mieszkańcy Orłowa borykają się z brakiem miejsc parkingowych, szczególnie w sezonie letnim. Ich potrzeby są dla nas priorytetem, dlatego chcemy uporządkować kwestie parkowania również na terenie tej dzielnicy. Dzięki wprowadzeniu strefy płatnego parkowania mieszkańcy zyskają preferencyjne abonamenty postojowe, a turyści, parkujący w okolicach plaży i molo, rozważą skrócenie czasu parkowania, co umożliwi rotację miejsc – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zgodnie z uchwałą w Strefie C znajdą się poniższe ulice Orłowa:

Akacjowa (od ul. Wielkopolskiej do ul. Kasztanowej), Aldony, Al. Zwycięstwa (od ul. Wielkopolskiej do ul. Świętopełka), Anny Waligóry, Balladyny, Bukowa, Bytomska, Chorzowska, Cumowników, Cyprysowa, Głogowska, Goplany, Inżynierska (od ul. Sieradzkiej do ul. Wielkopolskiej), J. Heidricha, Jesionowa, Jodłowa, J. Kiedronia, Kaprów, Kasztanowa (od ul. Akacjowej do al. Zwycięstwa), Króla Jana III, Mestwina, Mysłowicka, Nawigatorów, Olchowa, Orłowska, Perkuna, Pl. Górnośląski, Plażowa, Popiela, Powstania Styczniowego (od al. Zwycięstwa do ul. Spacerowej), Przebendowskich,, Przemysława, Raciborska, W. Roszczynialskiego, Rybnicka, Sieradzka (od początku do ul. Wrocławskiej), Sosnowiecka, Spacerowa, Szyprów (od al. Zwycięstwa do ul. Spacerowej), Światowida, Świerkowa (od ul. Orłowskiej do ul. Przebendowskich), Świętopełka, Wielkopolska (od ul. Wrocławskiej do al. Zwycięstwa), Wrocławska (od ul. Sieradzkiej do ul. Wielkopolskiej), Zaciszna, Zapotoczna (od ul. Spacerowej do ul. Anny Waligóry), dr. T.Zegarskiego.

– Projekt strefy w Orłowie ma także objąć m.in. rejon placu Górnośląskiego, gdzie zlokalizowane jest targowisko oraz wiele punktów usługowych. Obecnie mieszkańcy okolicznych domów nie mają praktycznie szansy na szybkie znalezienie miejsca. Płatny postój z pewnością zobliguje kierowców do sprawnego załatwienia koniecznych zakupów, przez co skróci się czas parkowania i kolejni klienci będą mogli szybciej znaleźć miejsce do zaparkowania. Skorzystają też mieszkańcy, którzy będą mieli wykupione preferencyjne abonamenty „M”- tłumaczy Karol Kozak, kierownik Działu Płatnego Parkowania.

Wyłoniony projektant dokumentacji będzie miał za zadanie m.in.:

  • wykonać dokumentację projektową, w tym sporządzić projekt stałej organizacji ruchu,
  • przeprowadzić roboty budowlane, w ramach których powstanie oznakowanie pionowe i poziome strefy płatnego parkowania w Orłowie
  • prowadzić nadzór autorski w okresie realizacji robot budowlanych obejmujących wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej.

Oferty będą podlegały kryterium oceny dotyczącym terminu realizacji zamówienia, który nie może być dłuższy niż 75 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy. Kolejnym kryterium będzie okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane, który nie może być krótszy niż 24 miesiące.

Na oferty gdyński ZDiZ czeka do 7 kwietnia br. do godz. 11:00.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie