Rozpoczyna się remont ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. Duże utrudnienia w ruchu od czwartku 12.09.2019 r.

Reporterzy DBZaktualizowano 
W czwartek, 12 września 2019 r. po porannym szczycie planowane jest rozpoczęcie prac na ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. Ruch będzie prowadzony wahadłowo.

Remont ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku

Prace na remontowanym odcinku ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku prowadzone będą etapowo na odcinkach o długości ok. 50 metrów. Etap I organizacji ruchu obejmuje wyłączenie z ruchu jednego pasa jezdni ul. Świętokrzyskiej (kierunek Gdańsk) na odcinku od skrzyżowania z ul. Wieżycką do posesji nr 69. Prace prowadzone będą na odcinkach ok. 50 m, a zawężenie jezdni przesuwać się będzie w miarę postępu robót.

Na zawężonym odcinku jezdni obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Ruch sterowany będzie sygnalizacją świetlną, a dodatkowo w okresie szczytu porannego i południowego (w godzinach 6-10 i 14-19) sterowanie ruchem będzie wspomagane ręcznie, dając priorytet relacji bardziej obciążonej.

Ruch pieszy odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach, drugą stroną ulicy. Prace na wprowadzonej organizacji ruchu potrwają ok. 3 tygodni.

Remont ul. Świętokrzyskiej. Co zostanie wykonane?

Zmiany spowodowane są rozpoczęciem inwestycji polegającej na poprawie nawierzchni fragmentu ul. Świętokrzyskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. Wielkopolskiej.

W ramach zadania przebudowane zostaną także chodniki wzdłuż drogi, zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna wzdłuż ul. Świętokrzyskiej, od nr 76a w kierunku ul. Wieżyckiej i przebudowana sieć wodociągowa z przyłączami, na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady. W zakresie zadania znalazło się także wydłużenie pasa skrętu w prawo z ul. Bergiela w ul. Świętokrzyską. Ta część zostanie wykonana w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Cała inwestycja zakończy się w lutym 2020 r.

Utrudnienia na pozostałych pomorskich drogach

Ze względu na przebudowę kanalizacji deszczowej zamknięto dla ruchu ulicę Traugutta w Człuchowie. Utrudnienia potrwają przez cały miesiąc.

Utrudnień spodziewać możemy się między Karwią a Ostrowem w pow. puckim, gdzie remontowana jest nawierzchnia drogi na odcinku ok. dwóch kilometrów.

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 515 między Malborkiem a Grzymałą w gm. Stary Targ. Kierowcy, którzy chcieliby tędy dotrzeć do Dzierzgonia i Iławy, nie przejadą. Muszą kierować się objazdem przez Sztum. Po remontowanym odcinku „515” mogą się przemieszczać mieszkańcy tej okolicy, autobusy i pojazdy służb.

W samym Malborku nadal częściowo wyłączona z ruchu jest ul. Słowackiego - równoległa do drogi krajowej nr 55 (ul. Armii Krajowej i 500-lecia).

Najtragiczniejsze wypadki na Pomorzu w 2018 r.:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie