reklama

Rozpoczyna się budowa mostu na Wyspę Sobieszewską. Przyjdź na fetę z tej okazji!

Maciej PietrzakZaktualizowano 
Most będzie też miał kładkę dla pieszych i rowerzystów mat. prasowe
Budowa mostu na Wyspę Sobieszewską staje się faktem. 17 września w sobotę władze Gdańska zapraszają mieszkańców na fetę z tej okazji.

Lata zapowiedzi wreszcie zamienią się w czyny - w najbliższą sobotę 17 września odbędzie się uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego mostu zwodzonego, który na przełomie 2017 i 2018 roku ma połączyć Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem.

Po części oficjalnej, która odbędzie się po lewej stronie od zjazdu z mostu pontonowego (dawne nabrzeże statków żeglugi rzecznej), władze Gdańska zapraszają mieszkańców na rodzinny piknik z poczęstunkiem i wieloma atrakcjami dla najmłodszych. Dla pierwszych 500 gości przygotowane zostały też pamiątkowe łopatki z nadrukiem „Budujemy nowy most na Wyspę Sobieszewską”.

Przypominamy, że nowy most będzie miał długość 173 m (ze skrzydłami 181,5 m), a łączna rozpiętość przęseł zwodzonych wyniesie 59,5 m. Jezdnia będzie mieć siedem metrów szerokości. Po jednej stronie mostu będą się znajdować ciąg pieszy oraz droga rowerowa. Jeśli chodzi o parametry istotne dla żeglarzy, to światło poziome przęsła, z uwzględnieniem prowadnic, wyniesie 50 metrów, a czas otwierania przęseł to dwie minuty.

Umowa na budowę mostu między Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska a wykonawcą - konsorcjum czeskiej firmy Metrostav i gdyńskiego Vistalu została podpisana 2 września.

Źródło:Google/maps.pl

Wykonawca zapewnił pięcioletnią gwarancję. Koszt inwestycji to ponad 57 mln zł, z czego ponad 16 mln to dotacja z budżetu centralnego, której przyznanie rząd potwierdził w maju. Powstanie obiektu ma bowiem pomóc w staraniach Polski o organizację na Wyspie Sobieszewskiej światowego zlotu skautów Jamboree 2023, na którym spodziewanych jest 40 tys. uczestników.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie