Rozpoczyna się 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna

Bogdana Wachowska
Bogdana Wachowska
Jutro, 26.06.2020 roku rozpoczyna się 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”. Potrwa do niedzieli, 28 czerwca

- Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju. Jednakże w tym roku odbędzie się, jak zwykle na początku lata, lecz w zmienionej – z powodu stanu pandemii - formule jako „BAZUNA NA DRUTACH” - wyjaśnia Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”.

- Nie będzie otwartych koncertów w plenerze. Natomiast koncerty zespołów oraz występy uczest-ników konkursu odbędą się w warunkach kameralnych (w różnych miejscach) i będą na żywo transmitowane drogą internetową (na kanale YouTube)

- dodaje Janusz Wikowski

Centrum koncertowe i organizacyjne „Bazuny” będzie w Klubie Kwadratowa Politechniki Gdań-skiej w Gdańsku. W części konkursowej wystąpi ponad 20 wykonawców (indywidualnych i ze-społów). Komplet prezentacji konkursowych dostępny jest na kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA. Jak co roku, organizowany jest także plebiscyt o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI BAZUNY 2020.

Nowością tegorocznej „Bazuny” - z uwagi na zasady sanitarne spowodowane pandemią – jest plebiscyt prowadzony drogą internetową, na najlepszego, zdaniem publiczności, wykonawcę. Wykonania piosenek zgłoszonych do konkursu już są prezentowane w internecie (w kanale You-Tube CAŁOROCZNA BAZUNA: https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8GxUHja84rAjZ2_Tb2ci6xxT i można gło-sować elektronicznie.
Głosować można jeszcze dzisiaj (25 czerwca 2020 r.) do godz. 20.00

Piosenka listem nadziei

- W prostej, melodyjnej formie poetyckie słowo zdolne jest oddać wszystkie barwy naszego ży-cia: radość kolejnych etapów dojrzewania, nasze wzloty i upadki, wschodzący promień słońca i melancholię zza deszczowego okna - mówi Marek Skowronek, szef „BAZUNY”. - Każdy odcień, uśmiech, blask naszych oczu znajduje swój dźwięk, wyrażone wierszem słowo. To zawarta w wersach skarbnica uczuć, naszych najpiękniejszych marzeń. Zasłyszane przez nas i zgromadzone, rozpięte kiedyś nitki piosenek są tkaniną, zbiorem, z którego w chwili potrzeby możemy czer-pać siły, przekonanie, że nieustanną pogodę warto i trzeba w sobie nieść. Ten uśmiech, który bę-dziemy niezmiennie pielęgnować wróci, najpiękniej odpowie słońcu, które przecież kiedyś wyjdzie zza chmur.

Listy nadziei – słowa i dźwięki swych utworów przesyłają nam w tym szczególnym czasie nasi Przyjaciele – Twórcy. Przyjmijmy je, niech w tych dniach zyskają w naszej myśli szczególne miejsce i znaczenie

– zachęca Marek Skowronek.

Program BAZUNY

· Do czwartku (25 czerwca) prezentacja w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA) zgłoszonych do konkursu utworów i wykonawców (oraz głosowanie o NAGRODĘ PU-BLICZNOŚCI).
·
· CZWARTEK (26 czerwca, od 16.00) BAZUNA NA PRZYWITANIE (Emisja:
* kanał YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA https://www.youtube.com/channel/UC1TQ4QJTx_XV7HUbVZyFRXA
Wystąpią: Tomek "Szantomas" Kuręda, Ballabard, program Słowa na Wiatr, Pilersi, Zbigniew Rolniczak, Zielony Szlak.
· PIĄTEK. 26 czerwca, od godz. 15.00 – Rozpoczęcie BAZUNY 2020 (planowane zakończenie ok. 1.00).
Wystąpią na żywo na scenie Klubu Kwadratowa: Grupa Muzycznego Wsparcia, Trzy Majtki, Cztery Pory Miłowania, Łukasz Majewski, Słodki Całus od Buby, Andrzej Starzec, Olek Gro-towski

· SOBOTA (27 czerwca, w godzinach 11.00 – 15.30) - część konkursowa oraz koncerty Gości, a od godz. 16.00 koncert sobotni (planowane zakończenie ok. 1.00).
Wystąpią: Artur Block, Mariusz Kamper z zespołem, Waldemar Chyliński i Bogusław Jackowski, 4razywroku, Mała Caryna (program autorski), Małgorzata Lipińska z zespołem, Jacek Jakubowski, Grzegorz Bukała z zespołem

· NIEDZIELA (28 czerwca, od godz. 11.00 - koncert niedzielny, występy Laureatów i zaproszonych Gości (zakończenie ok. 19.00).
Wystąpią: Bogusław Nowicki, Mała Caryna, Wagabundy, Trzeci Peron, Waldek Mieczkowski z zespołem, Jan Wydra i Waldek "De' Gener" Iłowski, Kamil Badzioch i Wojtek Kopylec.

- Program „Bazuny” jest bardzo bogaty – mówi szef „Bazuny”, Marek Skowronek. - Do występów w koncertach pozakonkursowych (ze sceny centralnej w Klubie Kwadratowa, transmitowa-nej on-line, wg programu „Bazuny”) zaprosiliśmy znanych i popularnych wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem odbiorców – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.
- Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter – wyjaśnia Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. - W tym roku – z uwagi na przepisy sanitarne – nie będzie bezpośrednich spo-tkań i wspólnego śpiewania (jak zwykle przy „bazunowym” ognisku). Jednakże „BAZUNA NA DRUTACH” - koncerty na żywo, w internecie mogą także mieć niepowtarzalny, rodzinny cha-rakter. Spodziewamy się, że tegoroczną „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilka tysięcy osób z całego kraju.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdań-skiej FIFY - inicjator i pierwszy organizator „Bazuny”, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej i Politechnika Gdańska. Sponsor głównym jest Techno-Service S.A. Patronat medialny sprawuje Redakcja „Dziennika Bałtyckiego”, a także Radio Gdańsk i Telewizja Gdańska.

Ogródki działkowe znów na topie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie