MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczyna się 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Bazuna

Bogdana Wachowska
Bogdana Wachowska
Jutro, 26.06.2020 roku rozpoczyna się 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”. Potrwa do niedzieli, 28 czerwca

- Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju. Jednakże w tym roku odbędzie się, jak zwykle na początku lata, lecz w zmienionej – z powodu stanu pandemii - formule jako „BAZUNA NA DRUTACH” - wyjaśnia Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”.

- Nie będzie otwartych koncertów w plenerze. Natomiast koncerty zespołów oraz występy uczest-ników konkursu odbędą się w warunkach kameralnych (w różnych miejscach) i będą na żywo transmitowane drogą internetową (na kanale YouTube)

- dodaje Janusz Wikowski

Centrum koncertowe i organizacyjne „Bazuny” będzie w Klubie Kwadratowa Politechniki Gdań-skiej w Gdańsku. W części konkursowej wystąpi ponad 20 wykonawców (indywidualnych i ze-społów). Komplet prezentacji konkursowych dostępny jest na kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA. Jak co roku, organizowany jest także plebiscyt o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI BAZUNY 2020.

Nowością tegorocznej „Bazuny” - z uwagi na zasady sanitarne spowodowane pandemią – jest plebiscyt prowadzony drogą internetową, na najlepszego, zdaniem publiczności, wykonawcę. Wykonania piosenek zgłoszonych do konkursu już są prezentowane w internecie (w kanale You-Tube CAŁOROCZNA BAZUNA: https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8GxUHja84rAjZ2_Tb2ci6xxT i można gło-sować elektronicznie.
Głosować można jeszcze dzisiaj (25 czerwca 2020 r.) do godz. 20.00

Piosenka listem nadziei

- W prostej, melodyjnej formie poetyckie słowo zdolne jest oddać wszystkie barwy naszego ży-cia: radość kolejnych etapów dojrzewania, nasze wzloty i upadki, wschodzący promień słońca i melancholię zza deszczowego okna - mówi Marek Skowronek, szef „BAZUNY”. - Każdy odcień, uśmiech, blask naszych oczu znajduje swój dźwięk, wyrażone wierszem słowo. To zawarta w wersach skarbnica uczuć, naszych najpiękniejszych marzeń. Zasłyszane przez nas i zgromadzone, rozpięte kiedyś nitki piosenek są tkaniną, zbiorem, z którego w chwili potrzeby możemy czer-pać siły, przekonanie, że nieustanną pogodę warto i trzeba w sobie nieść. Ten uśmiech, który bę-dziemy niezmiennie pielęgnować wróci, najpiękniej odpowie słońcu, które przecież kiedyś wyjdzie zza chmur.

Listy nadziei – słowa i dźwięki swych utworów przesyłają nam w tym szczególnym czasie nasi Przyjaciele – Twórcy. Przyjmijmy je, niech w tych dniach zyskają w naszej myśli szczególne miejsce i znaczenie

– zachęca Marek Skowronek.

Program BAZUNY

· Do czwartku (25 czerwca) prezentacja w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA) zgłoszonych do konkursu utworów i wykonawców (oraz głosowanie o NAGRODĘ PU-BLICZNOŚCI).
·
· CZWARTEK (26 czerwca, od 16.00) BAZUNA NA PRZYWITANIE (Emisja:
* kanał YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA https://www.youtube.com/channel/UC1TQ4QJTx_XV7HUbVZyFRXA
Wystąpią: Tomek "Szantomas" Kuręda, Ballabard, program Słowa na Wiatr, Pilersi, Zbigniew Rolniczak, Zielony Szlak.
· PIĄTEK. 26 czerwca, od godz. 15.00 – Rozpoczęcie BAZUNY 2020 (planowane zakończenie ok. 1.00).
Wystąpią na żywo na scenie Klubu Kwadratowa: Grupa Muzycznego Wsparcia, Trzy Majtki, Cztery Pory Miłowania, Łukasz Majewski, Słodki Całus od Buby, Andrzej Starzec, Olek Gro-towski

· SOBOTA (27 czerwca, w godzinach 11.00 – 15.30) - część konkursowa oraz koncerty Gości, a od godz. 16.00 koncert sobotni (planowane zakończenie ok. 1.00).
Wystąpią: Artur Block, Mariusz Kamper z zespołem, Waldemar Chyliński i Bogusław Jackowski, 4razywroku, Mała Caryna (program autorski), Małgorzata Lipińska z zespołem, Jacek Jakubowski, Grzegorz Bukała z zespołem

· NIEDZIELA (28 czerwca, od godz. 11.00 - koncert niedzielny, występy Laureatów i zaproszonych Gości (zakończenie ok. 19.00).
Wystąpią: Bogusław Nowicki, Mała Caryna, Wagabundy, Trzeci Peron, Waldek Mieczkowski z zespołem, Jan Wydra i Waldek "De' Gener" Iłowski, Kamil Badzioch i Wojtek Kopylec.

- Program „Bazuny” jest bardzo bogaty – mówi szef „Bazuny”, Marek Skowronek. - Do występów w koncertach pozakonkursowych (ze sceny centralnej w Klubie Kwadratowa, transmitowa-nej on-line, wg programu „Bazuny”) zaprosiliśmy znanych i popularnych wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem odbiorców – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.
- Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter – wyjaśnia Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. - W tym roku – z uwagi na przepisy sanitarne – nie będzie bezpośrednich spo-tkań i wspólnego śpiewania (jak zwykle przy „bazunowym” ognisku). Jednakże „BAZUNA NA DRUTACH” - koncerty na żywo, w internecie mogą także mieć niepowtarzalny, rodzinny cha-rakter. Spodziewamy się, że tegoroczną „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilka tysięcy osób z całego kraju.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdań-skiej FIFY - inicjator i pierwszy organizator „Bazuny”, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej i Politechnika Gdańska. Sponsor głównym jest Techno-Service S.A. Patronat medialny sprawuje Redakcja „Dziennika Bałtyckiego”, a także Radio Gdańsk i Telewizja Gdańska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki