reklama

Rozpocznie się budowa Elbląskiego Parku Technologicznego

Natasza JatczyńskaZaktualizowano 
Centrum Logistyczne powstanie na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego Modrzewina Południe
Centrum Logistyczne powstanie na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego Modrzewina Południe Materiały prasowe
Lada dzień na teren Elbląskiego Parku Technologicznego Modrzewina Południe wjadą pierwsze buldożery.

Po pół roku oczekiwania rozpocznie się budowa Centrum Logistycznego. W poniedziałek uroczyście podpisano umowę dotyczącą współfinansowania obiektu. Wykonawcę inwestycji, Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Rombud z Olsztyna, wyłoniono niewiele wcześniej, bo pod koniec marca br.

Realizacja całego projektu Elbląski Park Technologiczny na Modrzewinie Południe, będzie kosztowała ponad 78 mln złotych. Obejmuje on nie tylko budowę centrum, ale i dróg do niego prowadzących. Dofinansowanie, które miasto uzyskało na ten cel z programu Polska Wschodnia, wynosi prawie 44 miliony złotych.

- To jedna z większych elbląskich inwestycji. Cieszę się, że wreszcie udało się nam z nią ruszyć - mówi Henryk Słonina, prezydent Elbląga. - Przez ostatnie kilka tygodni martwiłem się, że nie uda się nam wyłonić na czas wykonawcy. Tym samym przepadłyby pieniądze, które udało się nam pozyskać na budowę centrum. Nie mam pojęcia, jak bym się z tego wytłumaczył elblążanom. Na szczęście udało się nam doprowadzić do tego momentu, w którym o dalszy los przedsięwzięcia jesteśmy spokojni.

Rzeczywiście, wyłonienie wykonawcy trwało bardzo długo. Przetarg ogłoszono w lipcu ubiegłego roku, a dopiero w marcu tego roku rozstrzygnięto. - Wzięło w nim udział 10 przedsiębiorstw. Zainteresowanie było więc bardzo duże, a ze względu na napływające wciąż pytania, w sumie było ich ponad 500, musieliśmy kilkakrotnie przesuwać termin otwarcia ofert - przypomina Słonia. - W końcu udało się nam wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Przed wykonawcą z Olsztyna spore wyzwanie. Planowane centrum to czterokondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia biurowe dla przedsiębiorstw, sale konferencyjne, bank, restauracja, siedziba EPT i pracownie badawcze szkół wyższych, między innymi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Politechniki Gdańskiej.

- W centrum swoje siedziby znajdą trzy laboratoria: Instytut Ochrony Środowiska i Melioracji, Instytut Informatyki Stosowanej oraz Instytut Technologii Drewna - wymienia Rafał Kućmański, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Myślimy również o stworzeniu pracowni metalurgicznej, bo to ważna dla miasta dziedzina - dodaje Słonina. - Chcemy, aby centrum spowodowało również rozwój szkolnictwa wyższego w Elblągu.
Budowa ma zostać ukończona we wrześniu 2010 roku.

100 milionów euro z Funduszy Norweskich na rozwój przedsiębiorczości

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie