Rozpoczęła się walka z czasem

  Rozpoczęła się walka z czasem

  Leszek Literski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Władze powiatu bytowskiego chcą przejąć PKS Bytów, zanim prezes Adam Treder zdoła sprzedać część gruntów należących do tej firmy. Na ostatniej sesji Rady Powiatu radni upoważnili zarząd do podjęcia działań zmierzających do nieodpłatnego nabycia większościowego pakietu akcji.
  W środę starosta jedzie do Ministerstwa Skarbu. Starania o komunalizację trwają od blisko roku. Teraz są bardzo blisko finału. Ministerstwo popiera takie inicjatywy. W Starogardzie Gdańskim akcje tamtejszego PKS już otrzymały władze powiatu.

  PKS Bytów firmą powiatową może zostać jeszcze w tym miesiącu. Tymczasem prezes Adam Treder chce właśnie sprzedać 1,6 hektara gruntów, będących w wieczystym użytkowaniu tej firmy i znajdujących się na terenie bazy w Bytowie.

  - Przez cały czas to przed nami ukrywał - twierdzi wicestarosta Krzysztof Sławski. - Tłumaczył, że chce sprzedać jedynie niewielki kawałek ziemi w Miastku [ogłoszony jest już na nią przetarg - dop. red.]. O gruntach w Bytowie nigdy nie było mowy. Boimy się takich działań. To majątek Skarbu Państwa, więc nas wszystkich. Będziemy robić wszystko, aby temu zapobiec - dodaje.

  Treder tłumaczy, że za pieniądze ze sprzedaży gruntów kupi nowe autobusy lub wybuduje nową halę.
  - Zostaną przeznaczone na rozwój firmy - zaznacza prezes.

  Chętnych na ten atrakcyjny grunt w przemysłowej części miasta nie zabraknie. Nie będzie też problemu z wydzieleniem działki. Już rozpoczął się proces zatwierdzający odpowiedni projekt. Do działki będzie dojazd od strony straży pożarnej.

  - Nie mamy podstaw, aby nie zezwolić na ten podział - zaznacza architekt miejski, Leszek Neubauer.

  Działka to kolejny punkt zapalny w trwającym od miesięcy sporze: prezes PKS - władze powiatu. Starosta ponad miesiąc temu wysłał nawet oficjalną skargę na Tredera do Ministerstwa Skarbu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo