Rozpoczęła się budowa prywatnej porodówki w Sopocie. Europejskie Centrum Rodziny ma się składać z sześciu budynków [wizualizacje]

EA
Przy ul. Polnej w Sopocie, na działce wykupionej przez firmę Invicta, ruszyły pierwsze prace, związane z budową Europejskiego Centrum Rodziny. Powstanie w nim nie tylko porodówka, ale też klinika medyczna i laboratorium diagnostyczne. Całość ma być gotowa po 2022 roku.

Przetarg na sprzedaż działki, zlokalizowanej przy ul. Polnej 64 w Sopocie, został rozstrzygnięty w styczniu 2016 roku. Zwycięską ofertę złożyła firma Invicta Nieruchomości, która zbuduje teraz na niej prywatną porodówkę.

Pierwsze prace – wyrównywanie powierzchni terenu i wycinka zieleni właśnie się rozpoczęły. Uporządkowanie działki potrwać ma do końca maja, potem rozpoczną się prace budowlane, związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji. Najpierw powstać mają laboratoria medyczne, zaplecze administracyjne oraz centrum badawczo-rozwojowe.

Docelowo, Europejskie Centrum Rodziny składać ma się z sześciu budynków. Znajdzie się w nich m.in. szpital położniczo-ginekologiczny z częścią zabiegową, sale porodowe i operacyjne oraz część pobytowa - przychodnia, centrum rehabilitacyjne ze szkołą rodzenia, a także kliniki medyczne i laboratoria diagnostyczne.

Projekt zakłada również działalność edukacyjną placówki dla personelu medycznego z dziedziny ginekologii, położnictwa i medycyny prenatalnej.

Dzieci znów będą rodziły się w Sopocie!

- nie kryje radości prezydent nadmorskiego kurortu, Jacek Karnowski. - To, co jest cenne, że nie będzie to tylko porodówka, a cały kompleks pomagający tym, którzy pragną mieć dzieci, a mają z tym problem – dodaje.

Europejskie Centrum Rodziny to przedsięwzięcie prywatne, więc i placówki zdrowia będą prywatne, ale - jak deklaruje inwestor - będzie korzystał z programów i kontraktów z NFZ, aby opieką lekarską objąć jak największą liczbę pacjentów.

Zobacz też: Nowy oddział położnictwa w Centurm Medycyny Nieinwazyjnej w UCK w Gdańsku. Porodówka UCK Gdańsk

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie