Rozpoczęcie roku szkolnego w Sławnie: W podstawówkach dłuższe wakacje. Miasto podjęło decyzję! Jak inni w województwie zachodniopomorskim?

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Dłuższe wakacje w podstawówkach w Sławnie Zdj. ilustarcyjne/Pixabay
Ze względu na bezpieczeństwo uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w sławieńskich szkołach podstawowych nie będzie miało charakteru zbiorowego i oficjalnego. 1 września w szkołach odbywać się będą wyłącznie spotkania organizacyjne dla uczniów. Ponadto zajęcia dydaktyczne w obu sławieńskich szkołach rozpoczną się od 7 września 2020 roku.

Zajęcia w sławieńskich szkołach od 7.09.2020 r.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z powrotem dzieci z wakacji oraz fakt, że wielu mieszkańców miasta pracowało podczas sezonu letniego w miejscowościach nadmorskich, dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 w Sławnie podjęli decyzję o ustaleniu dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 2 września-4 września 2020 roku. Zajęcia w obu sławieńskich szkołach rozpoczną się zatem od 7 września 2020 roku.

Czytaj także

Rozpoczęcie roku szkolnego w Sławnie – 1.09.2020 r.

W spotkaniach dla klas II – VIII uczestniczyć mogą wyłącznie uczniowie i pracownicy szkoły (bez obecności rodziców), natomiast dla uczniów klas I obowiązuje zasada jeden rodzic/opiekun na jednego ucznia. Przed wejściem do budynku należy zakryć usta i nos oraz zdezynfekować ręce lub nałożyć rękawiczki ochronne (dotyczy to zarówno uczniów jak i rodziców/opiekunów!)

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 w Sławnie spotykają się w hali sportowej OSiR przy Placu Sportowym 1, zaś uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie spotykają się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. S. Sempołowskiej 3.

Harmonogram

  • godz. 9:00 – klasy I,
  • godz. 10:00 – klasy II,
  • godz. 11:00 – klasy III.

Należy przyjść nie wcześniej niż na 10 minut przed wskazaną godziną! Następnie uczniowie wraz z wychowawcą przejdą do swoich klas na krótkie spotkanie organizacyjne.

Czytaj także

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 w Sławnie spotykają się z wychowawcami klas przed wejściem do szkoły i przechodzą wraz z nauczycielem do klasy na krótkie spotkanie organizacyjne, według następującego harmonogramu:

  • godz. 9:00 – klasy IV,
  • godz. 10:00 – klasy V i VI,
  • godz. 11:00 – klasy VII,
  • godz. 12:00 – klasy VIII.

Należy przyjść nie wcześniej niż na 10 minut przed wskazaną godziną!

Czytaj także

Koronawirus. Jak przedszkola w Sławnie?

Przedszkola miejskie w Sławnie – jak informuje burmistrz Krzysztof Frankenstein – startują zgodnie z planem – 1 września.

Czytaj także

Koronawirus a szkoły. Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego w zachodniopomorskim?

Gmina Darłowo

Nauka w podstawówkach ma się rozpocząć zgodnie z kalendarzem szkolnym, ale też planuje się zrezygnować ze wspólnego rozpoczęcia nauki 1 września. Inauguracja ma być w klasach.

– Na bieżąco monitorujemy sytuację i będziemy na nią reagowali – mówi Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo.

Gmina Sławno

Tutaj podejście jest identyczne jak w gminie Darłowo.

– Nauka w podstawówkach startuje zgodnie z harmonogramem szkolnym, ale będziemy zwracali uwagę na to, co się będzie działo – mówi Artur Ciróg, wicewójt gminy Sławno.

Gmina Postomino

– Rok szkolny rozpoczyna się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i sanepidu – mówi Aleksandra Kurek, wicewójt gminy Postomino. – Zajęcia będą stacjonarne w szkołach. Dyrektorzy raczej zrezygnują z uroczystych apeli 1 września na rzecz inauguracji w klasach – dodaje.

Czytaj także

Gmina Malechowo

Radosław Nowakowski, wójt gminy Malechowo mówi, że szkoły będą pracować w trybie stacjonarnym. Zaczną od 1 września, ale bez uroczystych apeli zbiorowych.

Miasto Darłowo

Stacjonarna nauka ma też wystartować w SP nr 3 z Darłowa podlegającej pod samorząd.

– Nowością będą strefy, gdzie nie będą mogli wejść rodzice (będą musieli mieć maseczki na twarzy, by wejść do szkoły) na przykład dzieci klas pierwszych w dniu 1 września – mówi Zbigniew Mielczarski, naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Darłowo. –W takiej strefie wychowawca odbierze pierwszaki i zaprowadzi do sali lekcyjnej, a później w to samo miejsce je odprowadzi.

Zbigniew Mielczarski dodaje, że w szkole będą dezynfekcje. Nowością będzie też na ul. Szkolnej tzw. anioł stróż – przeprowadzacz dzieci przez pasy. I tutaj prośba od SP nr 3, aby 1 września rodzice parkowali auta w oddaleniu od szkoły, aby tego terenu nie zakorkować.

Czytaj także

Czesne na uczelniach nie będzie obniżone ze względu na pandemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie