Rozmowy o Laurze

  Rozmowy o Laurze

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sławomir Julke - sopocki biznesmen, który oskarża Jacka Karnowskiego o próbę wymuszenia łapówki - nie kłamał w kwestii spotkania, do którego miało dojść między byłym właścicielem domu handlowego Laura a przedstawicielami spółki Capital Park.
  Jak udało nam się ustalić, zdarzenie takie miało miejsce. Potwierdzają to obie zainteresowane strony, różnie jednak przedstawiają swój udział w nim.

  Mimo iż 14 lipca spółka Capital Park wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie, w którym stanowczo odżegnała się od informacji o jej rzekomym zainteresowaniu nabyciem domu handlowego Laura, Sławomir Julke, w rozmowie z "Polską Dziennikiem Bałtyckim", jeszcze raz podkreślił, że jest pewien, iż do spotkania w tej sprawie doszło. Jego słowa potwierdza zresztą pełnomocnik byłego właściciela Laury.

  - Dokładnie na dzień przed podpisaniem trzeciej, ostatecznej umowy na sprzedaż domu handlowego panu Julke z moim klientem spotkali się przedstawiciele firmy Capital Park - mówi Arkadiusz Rynkiewicz, radca prawny Gerhardo Iannellego. - Nie brałem udziału w tej rozmowie, ale wiem, że zaproponowali mu warunki lepsze niż pan Julke.

  Mój klient nie przyjął jednak ich propozycji. Jak sam powiedział, umawiał się wcześniej z panem Julke i nie zamierzał zrywać tej umowy. Był wobec niego lojalny. To było jedyne spotkanie. Wcześniej ze strony firmy Capital Park nie było żadnych propozycji.

  Kiedy pytamy przedstawicieli Capital Park o to, czy w związku z powyższą wypowiedzią zamierzają podjąć jakieś kroki prawne w celu wyjaśnienia sytuacji, odpowiadają nam drogą mailową i... potwierdzają, że do spotkania doszło.

  - W dniu 28.02.2008 roku przedstawiciele spółki Capital Park zostali zaproszeni na spotkanie z Panami Gerhardo Iannelli i Kazimierzem Stępniakiem do siedziby spółki Gino Rossi w Słupsku. Podczas spotkania p. Gerhardo Iannelli poinformował przedstawicieli naszej spółki, że jest właścicielem atrakcyjnej nieruchomości na działalność handlową w centrum Sopotu (bez podawania adresu i szczegółowych informacji), dla której poszukuje potencjalnego nabywcy - pisze w odpowiedzi na nasze pytanie Artur Pietraszewski, dyrektor sprzedaży i marketingu w spółce Capital Park.

  Dodaje jednak, że nie doszło do przedstawienia oferty i nie odbyły się żadne rozmowy czy negocjacje handlowe w przedmiotowej sprawie. Zdradza jednak, iż spotkanie zaaranżowane zostało przez lokalnego doradcę do spraw nieruchomości, nie precyzując, o kim mowa.

  - Wskazuje to, że właściciele sopockiej nieruchomości aktywnie poszukiwali potencjalnego nabywcy spółki lub nieruchomości pomimo zawartej umowy przedwstępnej - dodaje.
  Jego zdaniem, było to jedno z rutynowych spotkań przedstawicieli Działu Inwestycji spółki prowadzonych w ramach analiz rynku.

  Nie brali w nim też udziału prawnicy stron. Zaznacza także, iż spółka podejmie wszelkie kroki prawne mające na celu ochronę swoich interesów i wizerunku.

  Okazuje się więc, iż Sławomir Julke mógł mieć rzeczywiście obawy dotyczące swojej inwestycji. To właśnie po tym wydarzeniu, jak mówi, stracił zaufanie do Karnowskiego. Twierdzi, iż to właśnie prezydent Sopotu skierował go do kancelarii prawniczej Głuchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy, która miała też, według niego, reprezentować spółkę Capital Park.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo