Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozlicz PIT. Wybierz organizację pożytku publicznego i przekaż 1,5% podatku

Maja Czech
Maja Czech
W rocznym rozliczeniu PIT, podaj nr KRS organizacji pożytku publicznego, oblicz i wpisz kwotę 1,5% podatku. Fundacja Hospicyjna jest jedną z wielu organizacji pożytku publicznego
W rocznym rozliczeniu PIT, podaj nr KRS organizacji pożytku publicznego, oblicz i wpisz kwotę 1,5% podatku. Fundacja Hospicyjna jest jedną z wielu organizacji pożytku publicznego 123rf
W tym roku mamy szansę, by przekazać organizacjom pożytku publicznego 1,5% podatku, zamiast 1%, jak do tej pory. Dlaczego nasza pomoc jest ważna? Doskonałym przykładem jest opieka hospicyjna, ale każdy może wybrać inny społeczny cel.

Hospicjum Domowe dla Dzieci

Opiekują się pacjentami z całego Pomorza. Niejednokrotnie pokonują nawet 80 kilometrów, by do nich dotrzeć.

- W ramach domowego hospicjum zapewniamy opiekę wielu specjalistów, którzy dojeżdżają do podopiecznych ze sprzętem - tłumaczy Karolina Pawłowska, pracowniczka socjalna i koordynatorka Hospicjum Domowego dla Dzieci.

I rzeczywiście, podopieczni mogą liczyć na pomoc zespołu specjalistów. To m.in.:

  • pielęgniarka - obecna w domu pacjenta przynajmniej dwa razy w tygodniu,
  • lekarz - każdy podopieczny ma swojego lekarza prowadzącego, który jest od początku do końca skupiony na konkretnej osobie.

- W zespole mamy również psychologów, którzy wspierają zarówno pacjentów, jak i ich najbliższych. To są często rodzice i rodzeństwo naszych podopiecznych. Każdy z nich potrzebuje wsparcia - podkreśla Karolina Pawłowska. - Mali pacjenci korzystają też z fizjoterapii. Zespół specjalistów dojeżdża do dzieciaków. Staramy się, by było to możliwe kilka razy w tygodniu. Na te działania nieustannie szukamy środków, bo jest to aktywność w nikłym stopniu finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dzieci odwiedza również stomatolog, która korzysta z przenośnego sprzętu i leczy pacjentów w domu. Rodziny mogą nieodpłatnie korzystać z takiej pomocy. Opieka jest więc na najwyższym poziomie, ale to wszystko wiąże się z kosztami.

Przekaż 1,5% podatku - wspieraj organizacje pożytku publicznego

Procent podatku, którym dotąd dzielili się podatnicy, znacząco poprawia sytuację finansową placówki i pozwala na zapewnienie podopiecznym kompleksowej pomocy. Od teraz możemy podzielić się z nimi 1,5% podatku.

- Tak naprawdę nie wiemy, ile tych pieniędzy uda się zebrać. To pytanie, wielka niepewność - podkreśla Karolina Pawłowska. - Do naszej opieki musimy nieustannie dokładać pieniądze, które pozyskujemy właśnie w ramach przekazanego podatku i akcji charytatywnych. Żeby dalej utrzymywać opiekę na tak wysokim poziomie, tych przedsięwzięć musi być w roku kilkanaście lub kilkadziesiąt.

Hospicjum pomaga rodzinom, których sytuacja socjalna się zmienia i - niestety - systematycznie pogarsza z powodu długotrwałej opieki nad nieuleczalnie chorym członkiem rodziny. Można je wesprzeć w naprawdę prosty sposób. Wystarczy [b]wpisać numer KRS do swojego rocznego zeznania. Co ważne, przekazując 1,5% z własnego podatku, nie tracimy ani złotówki - oddajemy jedynie kwotę, która i tak by trafiła do państwowego budżetu.[/b]

- To nie jest duży wysiłek, a nam pozwala dalej działać na rzecz chorych - zapewnia koordynatorka, zachęcając do przekazania podatku na rzecz Fundacji Hospicyjnej.

W rocznym rozliczeniu PIT podaj nr KRS organizacji pożytku publicznego, oblicz i wpisz kwotę 1,5% podatku.
Pomóż Fundacji Hospicyjnej:

KRS 0000201002

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki