Rozkłady autobusów i trolejbusów z Dąbrowy są źle ułożone

  Rozkłady autobusów i trolejbusów z Dąbrowy są źle ułożone

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie zmian w rozkładach jazdy linii 180 i 24 odjeżdżających z pętli Dąbrowa - Miętowa około godziny 6 rano - takiego maila wysłał do nas nasz czytelnik z Gdyni.
  Twierdzi on, że rozkłady są źle ułożone, a pojazdy komunikacji miejskiej, zamiast być równomiernie rozłożone w czasie, jeżdżą "stadami". Autobusy 180 odjeżdżają w dni robocze z pętli Dąbrowa - Miętowa o godz. 6.08, 6.23, 6.38 i 6.53. Trolejbusy linii 24 - o godz. 6.12, 6.24, 6.36 i 6.48.

  Pan Paweł uważa, że taki sposób ułożenia rozkładu to duże utrudnienie dla podróżnych.
  Nie tylko powoduje konieczność długiego oczekiwania na przystanku, ale także jest nieskoordynowany z rozkładem pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej odjeżdżających z przystanku Redłowo oraz z autobusami i trolejbusami, na które w Redłowie można się przesiąść, by kontynuować podróż do centrum miasta.


  - Przeprowadziłem rozmowy z sąsiadami dojeżdżającymi z osiedla w kierunku Sopotu i Gdańska. Wiem, że sporadycznie korzystają oni z transportu publicznego, także ze względu na słabe dopasowanie kursów linii 24 i 180 do kursów linii 181 - dodaje nasz czytelnik.

  Uważa on, że zróżnicowanie odjazdów z pętli Dąbrowa - Miętowa w czasie porannego szczytu przyniesie lepszą jakość oferty. - Zdublowane kursy z kierunku ul. Miętowej przynoszą "wożenie powietrza", czemu jako gdyński podatnik jestem przeciwny. Jeśli brak jest możliwości zmian, wnoszę o likwidację zbędnych kursów - konkluduje.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo