Rowerowa "autostrada" na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej oficjalnie otwarta!

MPZaktualizowano 
4,5 km rowerowej "autostrady" na Wyspie Sobieszewskiej Karol Makurat
Licząca 4,5 km trasa pozwoli amatorom dwóch kółek na wygodne i bezpieczne cieszenie się urokami Wyspy. Warta ponad 14 mln zł inwestycja współfinansowana została z ze środków unijnych, w ramach wojewódzkiego projektu "Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10 i R-9".

Na uroczystym otwarciu nowej trasy obecni byli m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk. Droga dla cyklistów powstała wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego, czyli drogi wojewódzkiej nr 501, na odcinku od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego.

Inwestycja uzupełniła istniejącą już trasę wzdłuż całej Wyspy Sobieszewskiej, dzięki czemu rowerzyści w dogodny sposób mogą teraz przemieszczać się między centrum Sobieszewa a Świbnem. Trasa jest dwukierunkowa, szeroka na 3 metry. Jej nawierzchnia utworzona została z mastyksu grysowego, czyli mieszanki mineralno-asfaltowej, która stawia rowerzyście minimalny opór i redukuje drgania.

Poza drogą rowerową w ramach inwestycji skrzyżowanie ulic Turystycznej i Przegalińskiej przebudowano na małe rondo. Powstały też nowe odcinki chodników z elementami małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci, oświetlenia, stojaków na rowery i dodatkową zielenią.

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zawsze jest wiele szumu przy otwarciu nowej drogi rowerowej. A co z istniejącymi?

Jako przykład dam drogę na przedłużeniu Al.Jana Pawła II w kierunku mola w Brzeźnie.

Na wyjeździe z parkingu brak znaku C13, dalej brak znaków poziomych, czas zrobił swoje. Dalej drogę zawężają krzewy. Przy parku linowym droga rowerowa łączy się się z chodnikiem, brak jakiejkolwiek kreski oddzielającej chodnik od drogi. Zaniedbanie w oznakowaniu jest na większości dróg rowerowych w Parku Reagana.

Dodaj ogłoszenie