Rosyjska ruletka na

  Rosyjska ruletka na przejściu dla pieszych

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  "Polska Dziennik Bałtycki" od kilku dni prowadzi akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na ul. Wielkopolskiej w Gdyni. Walczymy o przebudowę skrzyżowań ul. Wielkopolskiej z ul. Łowicką oraz z ul. Racławicką i o zainstalowanie tam sygnalizacji świetlnej.
  Każdy, kto choć raz próbował przejść w godzinach szczytu przez przejście dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z Łowicką, wie, że przypomina to grę w rosyjską ruletkę.

  W środę, w godzinach szczytu, sam usiłuję pokonać to przejście. Kilkakrotne próby nic nie dają. Kierowcy nie zważają na to, że na ulicy namalowana jest zebra i że to ja, zgodnie z kodeksem drogowym, mam tam pierwszeństwo. Pędzą jak szaleni. W końcu zdrowy rozsądek bierze górę i rezygnuję z przeprawienia się na drugą stronę. Mieszkańcy dzielnicy postępują podobnie.

  - Tu nawet nie warto czekać. Kierowcy i tak się nie zatrzymają - mówi Paulina Adamczak, mieszkanka ul. Łowickiej. - Można stać i pół godziny. Lepiej iść kilkadziesiąt metrów w górę ulicy Wielkopolskiej. Tam są światła na przejściu.

  - Ci, którzy na siłę próbowali pokonać to skrzyżowanie, wpadali pod samochody. Wielu zginęło - mówi Roman Kozera, mieszkaniec Małego Kacka. - Krzyże, które tu stoją, świadczą o ludzkiej tragedii i są przestrogą dla innych. Gdyby była tu sygnalizacja świetlna, nie doszłoby do tylu ludzkich nieszczęść.

  Radni dzielnicy Mały Kack walczą o zainstalowanie świateł na tym skrzyżowaniu już od wielu lat.

  - Udało nam się wywalczyć światła na przejściu przy skrzyżowaniu Wielkopolskiej z ulicą Gedymina - mówi Grażyna Szymańska-Błaszczyk, przewodnicząca Rady Dzielnicy Mały Kack. - Była to ciężka batalia stoczona z urzędnikami. Teraz od ośmiu lat staramy się o to, by światła pojawiły się przy skrzyżowaniu Wielkopolskiej z Łowicką. Mam nadzieję, że przy pomocy "Polski Dziennika Bałtyckiego" i ta inwestycja zostanie zrealizowana.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo