Rosną następcy Roberta Lewandowskiego [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Przez dwa dni na Stadionie Miejskim trwała niecodzienna rywalizacja młodych piłkarzy i piłkarek.

Wzięli oni udział w Turnieju Drużyn Podwórkowych, który został zorganizowany przez KOSiR oraz MOPS, a także Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W zawodach wzięło udział 14 zespołów, a łącznie na boisku walczyło ponad 130 młodych piłkarzy. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: klasy I-III (chłopcy), klasy IV-VI (chłopcy) oraz dziewczęta. W pierwszym dniu, zespoły grały ze sobą w poszczególnych grupach, a stawką było wejście do fazy pucharowej, czyli walka o ostateczne miejsca. W kategorii klas I-III najlepszym zespołem okazała się drużyna Kościerzanki. Drugie miejsce wywalczył Orlik SP 6, a trzecie Bystrzak. Następne miejsca w tej kategorii zajęli kolejno: FC Świetliki, FC Zjednoczeni, Waleczni. W kategorii klas IV-VI zwycięstwo przypadło zespołowi Orlik ZSP nr 1. Drugie miejsce wywalczyli piłkarze PKS Libisz Młyn. Ostatnie miejsce na podium zajęli zawodnicy Orlika 6. Następne miejsca przedstawiały się następująco: Orlikowcy V2, Orlik 3, Ogniste Strzały. W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła ekipa SP 6 Kościerzanka, a drugie FC Picolo „Krótkie Spodenki”.

Uczestnicy zawodów zostali uhonorowani pucharami, medalami oraz statuetkami za indywidualne osiągnięcia. Zostały one wręczone przez burmistrza Michała Majewskiego, dyrektorkę MOPS Janinę Czaję i Henryka Błaszkow-skiego, członka MKRPA. Dodajmy, że organizację turnieju wsparły też kościerskie firmy: Zakłady Mięsne i ABC. Kolejny turniej zostanie rozegrany już za rok. Warto wspomnieć, że będzie to już jego dziesiąta edycja.