Rolnicy kontra wiceminister

  Rolnicy kontra wiceminister

  Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wiele gorzkich, krytycznych uwag pod adresem rządu RP padło podczas debaty na temat rolnictwa z udziałem wiceministra rolnictwa Kazimierza Plocke. Przybyli do Subków rolnicy mieli dużo zastrzeżeń do pomysłów nowych władz, i pretensji o to, że nie bierze się pod uwagę ich zdania.
  - Nikt nas nie słucha, nikt z nami nie rozmawia - denerwował się rolnik z powiatu tczewskiego.

  - 20 lat demokracji pokazało, że kraj jest źle zarządzany. To nie jest naturalne, że tak mało płacą nam nasi odbiorcy, ceny na wszystkie produkty spadły - denerwował się Józef Turzyński z Tczewa. - Mój syn chce uciekać z kraju, ponieważ nie może się utrzymać z rolnictwa. Mówi się, że nie ma pieniędzy, ale one są, tylko źle rozdysponowane. To, co się dzieje, to tragedia.

  Rolnicy, prócz dramatycznych apelów, pytali też wiceministra m.in. o niskie ceny w skupach, emerytury rolnicze, renty strukturalne i reformę KRUS.

  - Idziemy do was z informacją, chcemy wsłuchać się w wasze problemy - przekonywał wiceminister Plocke. - Nie można nam zarzucić, że brakuje kontaktu z rolnikami.

  Ważnym tematem było tworzenie grup producenckich, do których wiceminister gorąco zachęcał. Jednak rolnicy mieli odmienne zdanie. - Grupy producenckie miałyby rację bytu, gdyby odbiorcami były osoby z polskim kapitałem, a nie zachodnim, bo to oni dyktują ceny - skarżył się Zdzisław Leszczyński z Gniewa. - Z całym szacunkiem, panie wiceministrze, ale proszę założyć grupę producencką wspólnie z ministrem i zobaczyć, jak to funkcjonuje na rynku.

  - Nie ma programu, który realizowałyby wszystkie kadencje rządzących - podsumował Bolesław Klaus ze Swarożyna.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo