Roger Waters w Gdańsku w koszulce z napisem: „Konstytucja....

  Roger Waters w Gdańsku w koszulce z napisem: „Konstytucja. #KOD”. Odpowiada mu owacja fanów i skandowanie hasła

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Roger Waters zawsze był osobą zaangażowaną politycznie

  Roger Waters zawsze był osobą zaangażowaną politycznie ©©Grzegorz Gałasiński/Dziennik Łódzki

  „Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja!” - skandowali fani Rogera Watersa w odpowiedzi na fakt, że słynny artysta, współtwórca legendarnej formacji Pink Floyd założył w trakcie gdańskiego koncertu koszulkę z takim napisem. Cały występ, który miał miejsce w niedzielę 5.08.2018 w Ergo Arenie, utrzymany był w mocno zaangażowanym politycznie tonie.
  Roger Waters zawsze był osobą zaangażowaną politycznie

  Roger Waters zawsze był osobą zaangażowaną politycznie ©©Grzegorz Gałasiński/Dziennik Łódzki

  „Uwolnić sądy”, „Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja” - takie napisy pojawiły się na telebimach w trakcie niedzielnego gdańskiego koncertu Rogera Watersa. Krótki film z zarejestrowanym, wyświetlonym na jednym z ekranów komunikatem skierowanym do fanów udostępnił Komitet Obrony Demokracji.  Natomiast na oficjalnej stronie muzyka obejrzeć można inne nagranie, zatytułowane „THANK YOU GDAŃSK!!!”, na którym widzimy jak kłania się publiczności w trakcie występu w hali Ergo Arena położonej na granicy miasta z Sopotem. Gwiazdor ma na sobie białą koszulkę z dużym napisem „Konstytucja” opatrzonym mniejszym hasztagiem „#KOD”. Zdarzeniu towarzyszy owacja fanów, którzy skandują: - Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja! Później artysta zdejmuje i starannie składa T-Shirt.  - Cały koncert był bardzo polityczny. W przerwie występu wyświetlany był też bardzo obszerny manifest muzyka – relacjonuje pan Paweł, jeden z czytelników, który uczestniczył w występie.

  To kolejny raz, kiedy znany artysta występujący w Polsce zabiera głos w sprawie sytuacji politycznej w kraju. Wcześniej w internecie zawrzało, gdy podczas koncertu na początku lipca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie Mick Jagger wypowiedział słowa: "Jestem za stary, by w Polsce być sędzią, ale nie jestem za stary, żeby śpiewać".


  O zabranie głosu do wokalisty słynnych Rolling Stones przed występem formacji w stolicy apelował były prezydent RP, Lech Wałęsa, który zapowiadał, że także do Watersa skieruje apel o wyrażenie stanowiska dotyczącego polityki obecnego rządu.

  - Nie mam pojęcia czy prezydent Wałęsa zwrócił się z prośbą do Rogera Watersa. Natomiast wiem, że Roger Waters był poruszony „akcją pomnikową” przeprowadzoną w Polsce w piątkową noc. Jego menedżerka skontaktowała się z nami w sobotę z prośbą, żebyśmy dostarczyli koszulkę, którą miała m.in. Warszawska Syrenka oraz fotografie z tych wydarzeń bo artysta chce zamanifestować swoją obronę niezależności sądów i w ten sposób wesprzeć nas w Polsce - relacjonuje Radomir Szumełda, lider pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji.

  I dodaje: - Z jednej strony to oczywiście smutne, że po 30 latach od przywrócenia demokracji w naszym kraju znów ci wielcy artyści jak Mick Jagger, Bono czy Roger Waters – dwaj ostatni zawsze byli zaangażowani w obronę praw człowieka, pokój światowy i burzenie murów – znów muszą upominać się o te wartości w Polsce. Z drugiej strony cieszy mnie fakt, że dostajemy takie wsparcie. Zastanawiam się natomiast kogo będą puszczały media publiczne, zwłaszcza radiowa Trójka bo katalog wielkich wykonawców zakazanych w Polsce cały czas się powiększa. To smutne, że znów trzeba walczyć o praworządność i zasady, ale to dobrze, że popierają nas najwięksi światowi muzycy i myślę, że to nie koniec.

  Więcej o tzw. akcji pomnikowej KOD czytaj tutaj.

  Zobacz też: Gratka dla fanów Pink Floyd! Niezwykła wystawa dotarła do Rzymu
  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (19)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Na starość zgłupiał niczym pewien były prezydent.

  Grzegorz Jasiński

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ciekawe czy jak grał w Chinach w 2007 to też nauczał ze sceny o prawach człowieka? Dupek.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kim on jest dzisiaj ? Jak był kimś w przeszłości to do Polski nie chciał przyjechać.

  d_p (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  Smutne jest to, że tacy ludzie nagle interesują się nami, Polską. Niestety jak już praktycznie nie wiele co znaczą w show businessie. W latach kariery nawet nas nie widzieli a teraz nagle...rozwiń całość

  Smutne jest to, że tacy ludzie nagle interesują się nami, Polską. Niestety jak już praktycznie nie wiele co znaczą w show businessie. W latach kariery nawet nas nie widzieli a teraz nagle solidaryzują się, tworzą wrażenie, że coś wiedzą co u nas się dzieje. Ale prawda jest taka, że już nie wiele w ogóle rozumieją na temat świata dzisiejszego. Ktoś im coś przygotowuje i powtarzają to jak papuga. Smutne!
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Muzyka dla emerytów

  Dz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

  Niestety muzyka po 40 latach już nieaktualna, nie obroniła się przed zębem czasu. Akustyka, technika gry poprawna, ale rock progresywny dziś to już nuda. Agitacja polityczna żenująca. Poczułem się...rozwiń całość

  Niestety muzyka po 40 latach już nieaktualna, nie obroniła się przed zębem czasu. Akustyka, technika gry poprawna, ale rock progresywny dziś to już nuda. Agitacja polityczna żenująca. Poczułem się jak na festiwalu muzyki socjalistycznej w NRD. Brakowało tylko TW Bolka na scenie , jako lokalnego rewolucjonisty.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Posłuchaj sobie slawomira

  Pink (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zwykły ćwok....idź posłuchaj sobie slawomira, to twój poziom....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bełkot i ignorancja!

  Iwona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Muzyka Pink Floyd nieaktualna? To co jest aktualne? Idź lepiej słuchaj sobie Sławomira, bo widzę, że nie masz pojęcia o muzyce!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nieUDAłO SIE BOLKOWI Z jeDNYMI SĄ DRUDZY

  777 U2=ssaMO LOT LIBER elyty PO KODowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  A ONI PRoMOwaLI Z BOLKOWY SOLIDARITY RYBNIKA ELYTY KODowe=MŁOTKI DO ROZBIJANIA MÓrRU.=KASStY W RURZOWO TYNCZOWY TODZE.UCITYELE POlitRUki LEKARZE BEZ SUM MIENIA ITD ITP elity TRZECI RZEPY...rozwiń całość

  A ONI PRoMOwaLI Z BOLKOWY SOLIDARITY RYBNIKA ELYTY KODowe=MŁOTKI DO ROZBIJANIA MÓrRU.=KASStY W RURZOWO TYNCZOWY TODZE.UCITYELE POlitRUki LEKARZE BEZ SUM MIENIA ITD ITP elity TRZECI RZEPY POssPOelity PRzePITY I ROZKRADZIONY PRZEZ CFANYCH OSZUSTUF PO BALCYRK COWYch.NOWE ESSTaBLIŚ MĘTy. REPObKLiKI BANA NOWYCH GORYLI.=KALIGOzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LSD lepiej wie!

  Baribal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Dziady sakramenckie wziely sie za szarpanie druta, belkoczac pijackim sznapsbarytonem o obronie komunistycznego bastionu podsedkow sowieckich.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koncert w Krakowie

  Gosć (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  A w Krakowie to akurat byłem na koncercie R.Watersa i tam żadnych wywodów n/t konstytucji, KOD czy Sądów nie było.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kraków, to mój trzeci koncert z Watersem w Polsce.

  ess (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Wyszedłem w przerwie koncertu. Kocham muzę Pink Floyd, ale to co zagrał to genialna muzyka? 20 minutowy wstęp z widokiem na morze, słabe wykonanie reszty i ta propaganda. Ludzie szanujący własne...rozwiń całość

  Wyszedłem w przerwie koncertu. Kocham muzę Pink Floyd, ale to co zagrał to genialna muzyka? 20 minutowy wstęp z widokiem na morze, słabe wykonanie reszty i ta propaganda. Ludzie szanujący własne pieniądze wygwizdali by dziada i tyle. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tak było

  Gośka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

  Ale w Gdańsku było właśnie tak. Byłam na tym genialnym koncercie. Tłum skandował: kon-sty-tu-cja! Były na telebimie hasła nt. Kaczyńskiego i konstytucji.


  Zdjęcie autora komentarza
  Genialny to on był w latach 70-tych

  Grzegorz Jasiński

  Zgłoś naruszenie treści

  Teraz popłuczyny. Ostatnia płyta nie nadaje się nawet do wyrzucenia.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wygracie wyborów.

  Asd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 13

  Zawsze po jakimś ważnym wydarzeniu trollownia pisia za naszą kasę rży na forach. Tylko, że to już nie działa, bo każdy o tym wie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Modły TW Bolka zostały wysłuchane? Ykona poparła ykonem?

  AJB (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Fanów Pudelka ciekawość zżera czy Roger Waters "skonsumował" był (koństytucja tego nie zabrania) walecznego niczym lew Radomira Szumełdę, jak to jest wśród dinozaurów rocka w zwyczaju!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Narod sprawuje wladze a nie kasta sedziowska !

  Organy panstwowe pelnia swoja funkcje z jego przyzwolenia ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 10

  Konstytucja art.4 wladza zwierzchnia RP nalezy do Narodu a nie kasty sedziowskiej !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odkrycie

  młody (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 14

  toż to zwykły szarpidrut bez wiedzy o świecie. Sex, drags, rock and roll.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Drags ?

  M (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  A co on takiego ciągnie (to drag - ciągnąć) bo aż ciekaw jestem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!