Robert Miśkowiak nie awansował do finałów mistrzostw Europy

RR
Robertowi Miśkowiakowi nie udało się awansować do fazy finałowej IME
Robertowi Miśkowiakowi nie udało się awansować do fazy finałowej IME Tomasz Bolt/Polskapresse
Robert Miśkowiak, żużlowiec Renaul Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie zakwalifikował się do finałowej serii indywidualnych mistrzostw Europy. W sobotę w słowackiej Żarnovicy zajął 11 miejsce, a awans zapewniło sobie dziewięciu pierwszych zawodników.

Robert Miśkowiak to ubiegłoroczny wicemistrz Europy. W tej edycji nie będzie mu dane obronienie tego miejsca. W słowackiej Żarnovicy Polak nie zdołał wygrać ani jednego biegu. Zdobył 8 punktów (2,1,2,2,1). Jak się później okazało zabrało mu "oczka" czy dwóch, aby znaleźć się w grupie, która wywalczyła awans.

Spośród innych polskich żużlowców Maciej Janowski zajął szóste, a Sebastian Ułamek ósme miejsce. Oni też znaleźli się w fazie finałowej.