Robert Lewandowski w niesamowitym gazie! Hat trick Polaka w pierwszej połowie meczu Bayern - VfB Stuttgart [WIDEO]

Tomasz Dębek
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Napastnik Bayernu już w pierwszej połowie sobotniego meczu z VfB Stuttgart (4:0) ustrzelił hat tricka. Do rekordu Gerda Muellera jest już bardzo blisko.

Sobotni mecz Bayernu Monachium z VfB Stuttgart zaczął się dla Bawarczyków fatalnie. Już w 12. minucie czerwoną kartkę dostał Alphonso Davies. Mimo osłabienia mistrzowie Niemiec grali ofensywnie i niesamowicie skutecznie. Do końca pierwszej połowy oddali cztery celne strzały na bramkę rywali. Wszystkie wpadły do siatki. Autorem jednego trafienia był Serge Gnabry, trzy dołożył niezawodny Robert Lewandowski: w 18., 23. i 39. minucie.

Po przerwie "Lewy" miał jeszcze jedną doskonałą, okazję, ale strzelił ponad poprzeczką. W 70. minucie trener Hansi Flick zdjął go z murawy. Po 26. kolejach Bundesligi Polak ma na koncie już 35 bramek. Wydaje się, że legendarny rekord Gerda Muellera z sezonu 1971/72 (40 goli) w końcu zostanie pobity. Kapitan reprezentacji Polski jest w tym sezonie nie do zatrzymania dla obrońców rywali, chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że stać go na sześć trafień w kolejnych ośmiu meczach.