Robert Karaś nie ukończy 10x Ironmana. Lekarze powstrzymali Polaka

Filip Bares
Filip Bares
Instagram Roberta Karasia
Robert Karaś niestety nie ukończy morderczego dziesięciokrotnego Ironmana. Czwartego dnia zawodów Polak był zdecydowanym liderem, ale lekarze zabronili mu dalszej partycypacji.

- Przykro nam poinformować o przerwaniu wyścigu Roberta. Po 38km pływania, 1800km na rowerze i 65km biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie! Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem… Ból po operacji, którą odbył tylko 3tyg. temu okazał się nie do zniesienia nawet dla Niego! Dziękujemy za te emocje, wrócimy jeszcze silniejsi! - czytamy na jego Instagramie.

Rywalizacja w 10x Ironmanie polega na pokonaniu dziesięciokrotnego dystansu tradycyjnego Ironmana, czyli na przepłynięciu 38 km, przejechaniu 1800 km na rowerze oraz przebiegnięciu 422 km. Karaś miał za sobą już etapy pływackie i rowerowe - ten ostatni ukończył w środę. W czwartek Polak wrócił na trasę po trzech godzinach snu i przebiegł ponad 60 km zanim lekarze nakazali mu zakończenie rywalizacji. Karaś musiał opuścić zawody i został przewieziony karetką do szpitala.

Na pokonanie 10-krotnego Ironmana w Buchs zawodnicy mają 14 dni, jednak najlepsi zawodnicy ukończą wyścig zapewne znacznie wcześniej. Rekord od 2018 r. należy do Richarda Junga. Cztery lata temu w Szwajcarii Niemiec ukończył zawody z czasem 190 godz. 17 min i 16 sek.