reklama

Robert Biedroń napisał list do pani premier

Zbigniew Marecki
Zbigniew Marecki
Zaktualizowano 
Pierwsze wyremontowane mieszkania za rządowe pieniądze prezydent Biedroń prezentował dziennikarzom osobiście.
Pierwsze wyremontowane mieszkania za rządowe pieniądze prezydent Biedroń prezentował dziennikarzom osobiście. Łukasz Capar
Prezydent Słupska przedstawił premier Beacie Szydło swoje uwagi i postulaty do wstępnych założeń rządowego programu Mieszkanie+.

W liście, którego odpis otrzymała nasza redakcja, poinformował panią premier, że w Słupsku na mieszkanie komunalne czeka blisko 1200 rodzin. Napisał też, że komunalny zasób mieszkaniowy jest mocno zdekapitalizowany, bo w 90 proc. znajduje się w budynkach sprzed 1945 roku. Wymagają one dużych nakładów remontowych, ale ze względu na ograniczenia miejskiego budżetu w ostatnich latach realizowane były wyłącznie prace z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania. Z tego względu prezydent Biedroń uznał już na początku kadencji sprawy mieszkaniowe za priorytetowe. Pochwalił się, że dzięki wsparciu poprzedniego rządu w 2015 roku wyremontował 150 pustostanów, gdzie zamieszkały najbardziej potrzebujące rodziny. Prezydent Biedroń jest przekonany, że w Słupsku, podobnie jak w większości gmin w Polsce, nie uda się rozwiązać problemu mieszkaniowego najbiedniejszych mieszkańców bez finansowej pomocy państwa.

Po analizie rządowego programu Mieszkanie+ prezydent Biedroń doszedł do wniosku, że powinien on być kierowany do różnych grup zamożności, a nie tylko do klasy średniej, bo ona może korzystać z mieszkań wybudowanych w formule TBS.

„W zależności od poziomu dochodów pomoc państwa powinna przyjmować odpowiednio zróżnicowane formy. Inne w przypadku zakupu mieszkania, inne dla rodzin, których sytuacja finansowa jest niestabilna i należy im zapewnić mieszkanie na wynajem z czynszem, który będą w stanie opłacać” - postuluje prezydent Biedroń. Wg niego minimalny czynsz najmu mieszkań budowanych w ramach programu Mieszkanie+, który jest planowany na poziomie 10 zł za metr kw., w małych i średnich miastach, plus tzw. opłaty niezależne od właściciela, jest nie do udźwignięcia przez rodziny, którym prezydent Słupska musi zapewnić mieszkanie. W jego ocenie maksymalny czynsz, który byłby do zaakceptowania, mógłby wynosić 7-8 zł.

Wspomniał też, że w Słupsku potrzeba ok. 600 mieszkań socjalnych. Ich budowa przez samorząd byłaby możliwa, gdyby dofinansowanie ze strony państwa wynosiło 85 proc. Uważa, że mieszkania z programu M+ powinny być najpierw budowane w małych i średnich miastach, aby klasa średnia nie odpływała do dużych aglomeracji.

Postuluje też wprowadzenie zmian legislacyjnych, które umożliwiałyby racjonalne gospodarowanie zasobem. Zależy mu m.in. na wprowadzeniu obowiązku zawierania umów najmu na czas określony czy umożliwieniu przeprowadzania najemców, gdy zajmują zbyt dużą powierzchnię.

Zobacz także:Premier o programie "Mieszkanie plus": To program dla wszystkich. Wynajem będzie kosztować 10-20 złotych za metr kw.

Czytaj także:

gp24

Wideo

Materiał oryginalny: Robert Biedroń napisał list do pani premier - Głos Pomorza

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 58

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 16.09.2016 o 10:23, Gość napisał:

powinna pojsc juz na emeryture bo zajmuje miejsce pracy

 

Musi jeszcze tylko pogonić ziemię na Leśnej temu komu obiecała.

A potem dopiero puszczą tam brakującą część obwodnicy - bo wcześniej to nie - bo ludzie nie będą chcieli kupić łapartamentów obok miejskiego ringu, który będzie musiał obsłużyć ze 100000 pojazdów dziennie.

p
paweł
W dniu 15.09.2016 o 18:05, Gość napisał:

Gdyby nie rządy poprzednika i koszmarnej koalicji PO+SLD w Radzie nie byłoby dzisiaj problemów z 300 milionami długu nie do spłacenia i z akwaruiną

Niech lepiej Biedroń napisze list do prokuratury o Park wodny (trzy wałki ).

G
Gość
W dniu 16.09.2016 o 09:37, mat napisał:

To nie prawda widzialem w tvn jak rozmawia z mieszkancami na kanapie w centrum i zdjecia z dziecmi na ulicy dlugiej , po prostu nie ma czasu tak ciezko podruzuje  przepraszam pracuje

Pindrzył się do kamery,a gdy tylko zgasło na niej światełko,popędził oglądać nagranie.Rozmówca z kanapy był darmowym statystą.Najważniejsze by zmarszczek nie było widać,dobry profil uwydatniony i zawodowy uśmiech bił w oczy.Cukiereczek na pokaz,ale to jedynie kolorowy papierek.W środku pustka zmieszana z chorą osobowością.

S
Skalpel

Świetny pomysł. Brawo!

G
Gość
W dniu 16.09.2016 o 09:35, Racjonalny napisał:

   Faktycznie, płakać się chce. Nie możemy jednak na tacy podawać wszystkiego. Nie ona jedna i nie ostatnia dostaje takie mieszkania w naszym mieście... Są ludzie, którzy dostawali gorsze i wyremontowali. Otrzymuje 500+ ? z MOPRu korzysta? - miesięcznie idzie odłożyć koło 1500 zł - materiał można za takie pieniążki kupić i  wtedy za darmo można pomóc, a nie wszystko zapewnić. Miała zapewne wybór mieszkań- jesli wiedziała, ze nie zdoła wyremontować- niech nie bierze. Są rodziny, które wyremontują sobie takie mieszkanie. Osobiście otrzymaliśmy wraz z dziećmi mieszkanie na poprawę warunków mieszkaniowych ( dziecko niepełnosprawne) : zarwane podłogi w kuchni, pokoju i łazience, wymiana kanalizacji, łazienka od podstaw, podłogi od podstaw i tylko 9 okien do wymiany... Daliśmy radę- jakoś... i bez kredytów, ale od gęby czlowiek sobie wszystko odjął. Także za przeproszeniem niech się cieszy, że w ogóle dostała! 

I wy się dziwicie,że młodzi wyjeżdżają.Biedroń dostał 5mln zł.od Kopacz na remonty mieszkań.Gdzie są te pieniądze?Kto dostał wyremontowane mieszkanie?

A
Anna

A kiedy powoła komisje mieszkaniowa? Będzie znacznie więcej oczekujących na mieszkania! To są dane ludzi którzy czekaj juz pare a nawet parenascie lat na te mieszkania.Jakby zgłosił więcej oczekujących to może by Pani Szydło coś pomyślała a tak zapewne odpowie że nie tylko Słupsk jest w takiej sytuacji.

s
seba
W dniu 16.09.2016 o 09:35, Racjonalny napisał:

   Faktycznie, płakać się chce. Nie możemy jednak na tacy podawać wszystkiego. Nie ona jedna i nie ostatnia dostaje takie mieszkania w naszym mieście... Są ludzie, którzy dostawali gorsze i wyremontowali. Otrzymuje 500+ ? z MOPRu korzysta? - miesięcznie idzie odłożyć koło 1500 zł - materiał można za takie pieniążki kupić i  wtedy za darmo można pomóc, a nie wszystko zapewnić. Miała zapewne wybór mieszkań- jesli wiedziała, ze nie zdoła wyremontować- niech nie bierze. Są rodziny, które wyremontują sobie takie mieszkanie. Osobiście otrzymaliśmy wraz z dziećmi mieszkanie na poprawę warunków mieszkaniowych ( dziecko niepełnosprawne) : zarwane podłogi w kuchni, pokoju i łazience, wymiana kanalizacji, łazienka od podstaw, podłogi od podstaw i tylko 9 okien do wymiany... Daliśmy radę- jakoś... i bez kredytów, ale od gęby czlowiek sobie wszystko odjął. Także za przeproszeniem niech się cieszy, że w ogóle dostała! 

Z tego co wiem to mieszka w domu kryzysowym matek i uderzyłem w inną stronę.Mianowicie nie jest tajemnicą że pan BIEDROŃ  jest bardzo za polityką otwartych drzwi dla zalewu emigrantów i że miasto jest przygotowane>No to ja już ze @) razy bez odpowiedzi zadałem pytanie co z tymi ludżmi miejscowymi co po kilka lat czekają na m?A TO BYŁO do gościa co chciał mi adres odnowionych mieszkań dać że niby teraz tylko takie miasto daje i ta matka też

G
Gość
W dniu 16.09.2016 o 09:16, Gość napisał:

też dostałem odp na pismo od Danieleckiej-Wojewódzkiej na zasadzie zbycia. Widać taki mają standard :(

powinna pojsc juz na emeryture bo zajmuje miejsce pracy

G
Gość

Co tam list do Pani Premier ważne że dziś o 11:30 pod ratuszem szefuncio ze świtą swoją będzie się lansował w błysku fleszy reporterów lokalnych w kasku i na rowerze. Ciekawe czy urzędnicy wczoraj dostali prikaz przyjazdu do roboty rowerem jako statyści?

m
mat
W dniu 15.09.2016 o 19:33, Gość napisał:

 czyta jedynie pochwały dotyczące jego osoby.Dostęp do niego mają tylko podobni mu.

To nie prawda widzialem w tvn jak rozmawia z mieszkancami na kanapie w centrum i zdjecia z dziecmi na ulicy dlugiej , po prostu nie ma czasu tak ciezko podruzuje  przepraszam pracuje

R
Racjonalny

 


 

To ciekawe że tak wygląda wyremontowane mieszkanie,wejdź na f na konto Izabela gryba bo to

 

 

Faktycznie, płakać się chce. Nie możemy jednak na tacy podawać wszystkiego. Nie ona jedna i nie ostatnia dostaje takie mieszkania w naszym mieście... Są ludzie, którzy dostawali gorsze i wyremontowali. Otrzymuje 500+ ? z MOPRu korzysta? - miesięcznie idzie odłożyć koło 1500 zł - materiał można za takie pieniążki kupić i  wtedy za darmo można pomóc, a nie wszystko zapewnić. Miała zapewne wybór mieszkań- jesli wiedziała, ze nie zdoła wyremontować- niech nie bierze. 
Są rodziny, które wyremontują sobie takie mieszkanie. 
Osobiście otrzymaliśmy wraz z dziećmi mieszkanie na poprawę warunków mieszkaniowych ( dziecko niepełnosprawne) : zarwane podłogi w kuchni, pokoju i łazience, wymiana kanalizacji, łazienka od podstaw, podłogi od podstaw i tylko 9 okien do wymiany... 
Daliśmy radę- jakoś... i bez kredytów, ale od gęby czlowiek sobie wszystko odjął. Także za przeproszeniem niech się cieszy, że w ogóle dostała!

G
Gość
W dniu 15.09.2016 o 15:50, Artur napisał:

Rozumiem że już się zaczął tłumaczyć iż nic nie zrobi. A winny jak zawsze PIS, bo za poprzednich to jakoś załatwił 150 mieszkań. I właśnie o to chodzi, żeby zacząć robić a nie załatwiać po znajomości jak za komuny. Do roboty panie prezydencie, do roboty.

 


"Robota" i "Pan Prezydent Biedroń", to dwa pojęcie, które razem tworzą oksymoron czystej postaci.

K
KAZ

biedron i sukces za sukcesem w slupsku-dupsku.medialny blazen i dewiant pogoniony z wadowic szuka miejsca w  warszawie rozgrabionej przez mafie pelowskia .tu juz niema co szabrowac panie BE

D
Doda

Jak już będziesz miał okazję to wyjdź z tej nory, w której siedzisz. Świat naprawdę się zmienił! A później (niedorozwój) taki jak ty jedzie na zachód i okazuje się że zachowuje się jeszcze gorzej od araba

G
Gość

może samorządowcy przyjrzą się transportowi autobusowemu w slupsku i skończą wreszcie z monopolem 3 firm transportowych w mieście i wpłyną na ratusz by uwolnił rynek transportu w mieście.

 

Dodaj ogłoszenie