Riviera Gdynia wygrała po raz pierwszy

Łukasz Żaguń
Trzy mecze i trzy porażki - takim bilansem przed środowym spotkaniem Basket Ligi Kobiet legitymowały się zespoły Riviery Gdynia i beniaminka ekstraklasy - MKS MOS Konin. Bezpośredni pojedynek miał być zatem okazją do przełamania kiepskiej passy. Ostatecznie, pierwszy raz w tym sezonie, z podniesionymi głowami z parkietu schodziły gdynianki, które wygrały mecz 71:58.

Dla Riviery, wbrew pozorom, to nie była łatwa przeprawa. Przyjezdne dzielnie walczyły do połowy czwartej kwarty. Gdynianki na początku trzeciej odsłony zdołały jednak wypracować sobie blisko 10 punktów przewagi. To sprawiło, że ataki gospodyń były zdecydowanie spokojniejsze.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Drugi raz w barwach Riviery pojawiła się Andrea Smith. Niestety, Amerykanka po raz kolejny nie spisała się najlepiej. Zagrała siedem minut, notując zbiórkę i cztery straty.

Riviera Gdynia - MKS MOS Konin 71:58 (21:20, 16:12, 13:10, 21:16)

Riviera: Macko 20, Misiuk 13, Johnson12, Szlachta 10, Jakubiuk 8, Wilson 8, Miłoszewska, Szymczak-Górzyńska, Smith

MKS MOS: Harris 17, Kaja 11, Perkins 10, Motyl 8, Paździerska 7, Płóciennik 3, Kritscher 2, Mańkowska, Libertowska, Szemraj, Krzyżaniak