RIO odpowiada

Maciej WajerZaktualizowano 
Uchwała w sprawie absolutorium dla burmistrza - zdaniem RIO - była zgodna z prawem.

Nie milkną echa podjętej w czerwcu przez Radę Miasta uchwały dotyczącej absolutorium dla burmistrza miasta. Przypomnijmy, że zdaniem części rajców, została ona podjęta z naruszeniem prawa. Ostra krytyka spadła na przewodniczącą RM Teresę Preis, która wprowadziła do porządku obrad punkt dotyczący udzielenia absolutorium burmistrzowi. W porządku jednak nie znalazł się wniosek komisji rewizyjnej, dotyczący nieudzielenia absolutorium. Zdaniem części radnych, przewodnicząca przekroczyła swoje kompetencje. Dlatego też wystosowali oni pismo do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku, która miała ocenić kwestię procedowania pod względem prawnym. W opinii RIO, wniosek komisji rewizyjnej nie daje podstaw do przyjęcia twierdzenia, że rada gminy jest związana treścią wspomnianego wniosku.

Ponadto stwierdziła, że przewodnicząca Rady Miasta posiada m.in. inicjatywę uchwałodawczą, co oznacza, że mogła zgłosić projekt uchwały. RIO podkreśliła również, że radni mają prawo zaskarżenia wspomnianej uchwały do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

Do tematu wrócimy.

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie