Rio 2016. Tomasz Majewski bez medalu. Fatalny występ Konrada Bukowieckiego [ZDJĘCIA]

Niestety, żaden z polskich kulomiotów nie zdołał wywalczyć dla Polski medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Najlepiej spisał się Tomasz Majewski, który był szósty. Konrad Bukowiecki natomiast "spalił" wszystkie próby.

Do finału pchnięcia kulą mężczyzn nie zdołał zakwalifikować się tylko jeden z naszych reprezentantów, Michał Haratyk. Choć zarówno Konrad Bukowiecki, jak i nasz weteran Tomasz Majewski nie uchodzili za faworytów decydującej o medalach batalii, to jednak kibice po cichu liczyli na niespodziankę. Niestety, przeliczyli się.

Tomasz Majewski spalił dwie pierwsze próby i wydawało się, że w ogóle nie zobaczymy go w czołowej ósemce. W trzecim rzucie Polak zdołał jednak się pozbierać i uzyskał odległość 20,72m. Na więcej tego dnia stać go nie było. Szóste miejsce - mając na względzie formę Majewskiego, to całkiem przyzwoity wynik. Ale niedosyt jednak pozostaje.

Zdecydowanie mocniej rozczarował natomiast Konrad Bukowiecki, który jako jedyny zawodnik z całej stawki, nie zaliczył żadnej udanej próby i nie został w ogóle sklasyfikowany w finałowym konkursie. Wielka szkoda, ale taki jest właśnie sport.

Konkurs finałowy zdominowali Amerykanie. Ryan Crouser zdobył złoty medal, wynikiem 22,52m bijąc rekord olimpijski, a jego rodak Joe Kovacs wywalczył srebro. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Nowozelandczyk, Tomas Walsh.