Richard Freitag wygrał w Innsbrucku, Kamil Stoch na 7 miejscu

Richard Freitag wygrał w Innsbrucku
Richard Freitag wygrał w Innsbrucku Michal Klag/Polskapresse
Niemiec Richard Freitag po skokach na 133,5 i 132 metry wygrał konkurs w Innsbrucku zaliczany do Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu uplasował się Austriak Stefan Kraft (137 i 127 metrów), a na trzecim Szwajcar Simon Ammann (132 i 130,5 metra) oraz Japończyk Noriaki Kasai (128,5 i 132 metry). Kraft pozostał liderem Turnieju Czterech Skoczni.

Konkurs w Innsbrucku był udany dla reprezentantów Polski. Wszyscy czterej, czyli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł, zakwalifikowali się do drugiej serii. Stoch i Żyła wygrali swoje pojedynki, a Kubacki i Zniszczoł znaleźli się wśród pięciu najlepszych przegranych.

Dla Stocha to był kolejny udany konkurs. Uzyskał 127 i 130 metrów, a to dało mu siódme miejsce w zawodach, a na ósmej pozycji klasyfikuje się w całym Turnieju Czterech Skoczni. Piotr Żyła zajął 13 miejsce (130,5 i 123,5 metra), Dawid Kubacki był 22 (125 i 118,5 metra), a Aleksander Zniszczoł 27 (124,5 i 107 metrów).

Podczas tego interesującego konkursu dwukrotnie poprawiany był rekord skoczni w Innsbrucku, który należał do Niemca Svena Hannawalda i wynosił 134,5 metra. Podczas niedzielnych zawodów najpierw 137 metrów skoczył Austriak Stefan Kraft, a potem 138 metrów jego rodak Michael Hayboeck.