Rezerwy Arki Gdynia wygrały z Lechią Gdańsk II w derbach Trójmiasta! [ZDJĘCIA]

Lechia Gdańsk II - Arka Gdynia II
Lechia Gdańsk II - Arka Gdynia II Przemyslaw Swiderski
Rezerwy gdyńskiej Arki pokonały w Gdańsku przy ulicy Traugutta rezerwy Lechii 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w tym meczu Dawid Tomczak.

Mimo że był to mecz III ligi, na boisku pojawiła się spora grupa zawodników, którzy mają doświadczenie w ekstraklasie. W zespole gospodarzy od pierwszej minuty grali m.in. Marcin Pietrowski, Mateusz Możdżeń, Adam Buksa, Piotr Grzelczak, Piotr Wiśniewski i Kevin Freisenbichler. W szeregach Arki natomiast na murawę wybiegli Bartosz Ława, Łukasz Kowalski i Grzegorz Lech.

Mimo że spotkania derbowe zawsze rządzą się swoimi prawami, to jednak faworytami niedzielnej konfrontacji w III lidze bez dwóch zdań byli gospodarze. Gdańszczanie jednak zawiedli oczekiwania swoich fanów i musieli uznać wyższość żółto-niebieskich.

Decydująca akcja miała miejsce w 35. minucie. Dawid Tomczak wykorzystał świetne podanie Grzegorza Lecha i z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali. Obie drużyny miały jeszcze szanse na zdobycie bramki, ale żadnej do końca spotkania już nie wykorzystały.

- Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Zawodnicy wykazali duże zaangażowanie przez 90 minut. Spodziewaliśmy się takiego przebiegu spotkania, że przeciwnik momentami zmusi nas do gry bardziej defensywnej. Wiedzieliśmy też jednak, że będziemy mieli swoje sytuacje i po jednej z takich akcji udało nam się strzelić bramkę. Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa - powiedział tuż po meczu Robert Wilczyński, trener Arki Gdynia II.

Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 0:1 (0:1)
0:1 Tomczak (35)

Lechia II: Budziłek - Pietrowski, Rudinilson, Bougaidis, Garbacik (84’ Preizner) – Możdżeń (46’ Łukasik), Dźwigała – Buksa, Wiśniewski, Grzelczak – Freisenbichler (71’ Czychowski)

Arka II: Kędra - Kowalski, Szur, Wojcinowicz, Dampc – Ława, Gałecki (79’ Mosiejko) – Tomczak (67' Tomasiewicz), Lech, Jagiełło – Karłowicz (60’ Szubert)