Reprezentacja Polski osłabiona na październikowe mecze. Maciej Rybus zakażony koronawirusem i został odizolowany od zespołu

Paweł Stankiewicz
Paweł Stankiewicz
Maciej Rybus
Maciej Rybus Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Reprezentacja Polski straciła kolejnego piłkarza na październikowe mecze - towarzyski z Finlandią i w Lidze Narodów z Włochami w Gdańsku oraz z Bośnią i Hercegowiną we Wrocławiu. Zakażony koronawirusem jest Maciej Rybus.

Zgodnie z protokołem UEFA piłkarze przed meczami reprezentacji muszą przechodzić testy na koronawirusa. Te ważne są tylko przez 48 godzin, więc piłkarze i członkowie sztabu przeszli testy w poniedziałek wieczorem.

CZYTAJ TAKŻE: Seksowne polskie sportsmenki w bikini ZDJĘCIA

- Kolejne będą robione w piątek i w poniedziałek - zdradził Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dziś kadrowicze otrzymali wyniki testów, a ten u Macieja Rybusa okazał się pozytywny. Piłkarz został odizolowany od reszty zespołu, ale został z kadrą w hotelu, gdzie będzie przechodzić kwarantannę. Oczywiście nie zagra w meczach z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Sztab szkoleniowy kadry rozważa powołanie nowego zawodnika w miejsce Rybusa.

- Po treningu przeanalizujemy tę sytuację wewnątrz sztabu i wówczas podejmiemy decyzję. Na razie o tym nie rozmawialiśmy, bo informację o zakażeniu piłkarza otrzymaliśmy tuż przed wyjazdem z hotelu na konferencję prasową - wyjaśnił trener Jerzy Brzęczek.

CZYTAJ TAKŻE: Piękne partnerki piłkarzy Lechii Gdańsk ZDJĘCIA

To kolejny przypadek koronawirusa w drużynie narodowej. Do ostatnich chwil decydował się udział Brzęczka w zgrupowaniu reprezentacji. Selekcjoner zakaził się koronawirusem, przebywał w izolacji, a kolejne testy dawały wynik pozytywny. Sytuacja zmieniła się w poniedziałek, kiedy przyszedł wynik pozytywny, a wczoraj rano powtórny test również dał taki sam rezultat. Brzęczek wyleczył się z koronawirusa, dotarł na zgrupowanie kadry i wziął udział w konferencji prasowej i poprowadził trening biało-czerwonych. Właśnie przez zakażenie nie mógł przyjechać też Piotr Zieliński, a cała kadra Juventusu Turyn jest na czterodniowej kwarantannie. To oznacza, że Wojciech Szczęsny będzie mógł dołączyć do zespołu najwcześniej w czwartek. Wcześniej zakażenie koronawirusem przeszli inni piłkarze reprezentacji - Bartosz Bereszyński i Sebastian Szymański.

"Lewy" show w Monachium. Cztery gole i podwójny jubileusz Roberta Lewandowskiego w meczu z Herthą Berlin

“Bodyguard” lekiem na hejt?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie