Reprezentacja Polski kobiet przegrała w półfinale Mistrzostw Europy do lat 17

OPRAC.:
Bartosz Głąb
Reprezentacja Polski kobiet do lat 17.
Reprezentacja Polski kobiet do lat 17. TVP Sport
Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 przegrała z Anglią 0:2 w półfinale młodzieżowych mistrzostw Europy. Obie bramki Polki straciły jeszcze w pierwszej połowie. W meczu o brązowy medal Biało-Czerwone zagrają z reprezentacją Francji, która została rozbita przez Hiszpanię aż 1:6. Stawką spotkania o 3. miejsce są kwalifikacje na młodzieżowe mistrzostwa świata.

Polska przegrała z Anglią w półfinale młodzieżowych mistrzostw Europy kobiet

W 29. minucie bramkarka reprezentacji Polski Julia Woźniak popełniła błąd, wypuszczając piłkę z rąk po dośrodkowaniu Loli Brown. Niamh Peacock wykorzystała to i strzeliła pierwszą bramkę dla Anglii. Chwilę później Woźniak obroniła strzał Isabelli Fisher. Natomiast w 35. minucie Vera Jones wbiegła w pole karne, przedryblowała trzy Polki i ustaliła wynik na 2:0.

W drugiej połowie Polki przeważały i miały kilka dobrych okazji, m.in. w 70. minucie Julia Ostrowska podała prostopadle do Weroniki Araśniewicz, która jednak chybiła z 10 metrów. Ostatecznie Polki nie zdołały zdobyć bramki kontaktowej. Sobotni finał mistrzostw Europy U-17 rozegrają Anglia i Hiszpania. Polska o godzinie 13:00 zmierzy się z Francją w meczu o brązowy medal, który jest jednocześnie kwalifikacją do mistrzostw świata U-17 na Dominikanie

Powołania do reprezentacja Polski na młodzieżowe Euro 2024

Polki tegoroczny turniej zakończą ze zdecydowanie lepszym wynikiem niż przed rokiem w Estonii. Wtedy Biało-Czerwone zajęły w grupie 3. miejsce, za plecami Angielek i Francuzek. Euro wygrały Trójkolorowe, które w finale pokonały Hiszpanki 3:2. Teraz nie obronią złotego medalu. (PAP)

Wyniki meczów półfinałowych w mistrzostwach Europy

• Polska przegrała z Anglią 0:2.
  • Francja uległa Hiszpanii 1:6.
Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...