jac, tom
Robert Lewandowski ma 39 goli w reprezentacji Polski
Robert Lewandowski ma 39 goli w reprezentacji Polski Bartek Syta / Polska Press
Reprezentacja. Robert Lewandowski idzie na rekord. W meczu Polska – Dania (3:2) trzy razy trafił do siatki, a potem swój dorobek poprawił jeszcze w meczu z Armenią strzelając jednego gola. Tym samym w klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji awansował na czwarte miejsce i prześcignął Ernesta Pohla. Do trzeciego Kazimierza Deyny traci jedną bramkę.

Reprezentacja. Lewandowski idzie na rekord

Przed pojedynkiem z Danią Lewandowski był piąty w zestawieniu – miał 36 goli. Już w pierwszej połowie udowodnił jednak, że wynik szybko zacznie śrubować. W 20. minucie zapewnił Polsce prowadzenie, a w 36. minucie podwyższył z karnego na 2:0. To były jego trafienia numer 37. i 38. Na tym nie poprzestał. Krótko po zmianie stron wygrał pojedynek biegowy z rywalem, po czym umieścił po raz trzeci piłkę w siatce. Pewnie jeszcze nie wiedział wtedy, że w klasyfikacji najlepszych strzelb kadry dogonił czwartego Ernesta Pohla. W meczu z Armenią zdobył swojego 40. gola trafiając do siatki w ostatniej akcji meczu i zapewniając zwycięstwo naszej reprezentacji.

Lewandowski wciąż ma kogo gonić. Jego najbliższym "celem" jest Kazimierz Deyna - autor 41 bramek. Potem spróbuje prześcignąć Grzegorza Latę (45). Czy albo kiedy dogoni liderującego w zestawieniu Włodzimierza Lubańskiego (48 bramek)?