OPRAC.:
Piotr Rzepecki
Szymon Starnawski
Reprezentacja. Piłkarze Arabii Saudyjskiej, grupowi rywale Polaków w Mistrzostwach Świata w Katarze, wygrali z Macedonią Północną 1:0 w towarzyskim meczu w Abu Zabi. Bramkę w 87. minucie zdobył Saleh Al-Shehri.

Arabia Saudyjska tym samym przerwała serię czterech meczów bez strzelonego gola. We wcześniejszych towarzyskich spotkaniach przegrała po 0:1 z Kolumbią i Wenezuelą, a bezbramkowo zremisowała z Ekwadorem i USA.

Przed mistrzostwami świata podopieczni francuskiego trenera Herve'a Renarda rozegrają jeszcze cztery mecze kontrolne: z Albanią, Hondurasem, Islandią i Panamą.

Mundial Arabia Saudyjska zacznie od spotkania z Argentyną 22 listopada. Cztery dni później zmierzy się z Polską, a rywalizację w grupie C zakończy 30 listopada meczem z Meksykiem.(PAP)