Renifery Świętego Mikołaja zamieszkały na Pomorzu

  Renifery Świętego Mikołaja zamieszkały na Pomorzu

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Comet, czyli Kometek, Blitzen - Błyskawiczny, Dasher - Fircyk czy najbardziej chyba znany Rudolf Czerwononosy. To naturalnie imiona reniferów św. Mikołaja. Jak myślicie, gdzie można spotkać te niezwykłe zwierzęta poza Laponią? Na Pomorzu - w Drzewinie, koło Gdańska!
  Tę miejscowość, już drugi raz z rzędu, Święty Mikołaj wybrał na swoją grudniową rezydencję. Tym razem jednak przywiózł pomocników. Pięć sympatycznych stworzeń przyleciało niedawno z dalekiej Północy. Chętnych do zobaczenia ich zapewne nie zabraknie, jako że to jedne z nielicznych zwierząt tego gatunku w Polsce. W naturze renifery zamieszkują arktyczną tundrę w Eurazji i Ameryce Północnej, gdzie noszą nazwę karibu.

  Przystanek św. Mikołaja to, organizowany przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas z Gdańska, rodzaj zimowych kolonii i muzeum świąt Bożego Narodzenia. Atrakcji nie brakuje. Można brać udział w warsztatach dekorowania bombek lub spróbować samodzielnie wykonać stroik. Obok oryginalnej, trzymetrowej szopki krakowskiej nie sposób przejść obojętnie!

  Gości indywidualnych Mikołaj zaprasza w weekendy, gdyż wtedy czas dla przyjezdnych mają jego pomocnicy. W tygodniu są zajęci grupami zorganizowanymi. Szczegóły dotyczące tego niezwykłego miejsca znaleźć można w internecie na stronie www. przystanekswietegomikolaja.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo