Remontowa LNG Systems świętuje 75 lat działalności!

Artykuł sponsorowany REMONTOWA LNG SYSTEMS Sp. z o.o.
Zdjęcie historyczne
Zdjęcie historyczne
W 2020 roku firma Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Rumi przy ulicy Sobieskiego 42 obchodzi jubileusz 75-lecia.

Remontowa LNG Systems sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej REMONTOWA Holding. Powstała w 1945 roku jako warsztat mechaniczny Metal, po 4 latach przechodząc do produkcji żurawików oraz wymienników ciepła. Od samego początku jest ściśle związana z branżą morską, dla której przez cały okres istnienia dostarcza nowatorskie rozwiązania.
Przez 75 lat Spółka przeszła szereg reorganizacji przystosowujących ją do aktualnych realiów rynkowych, kilkakrotnie zmieniając nazwy od Fabryki Urządzeń Okrętowych Rumia, przez FUO Rumia do dzisiejszej Remontowa LNG Systems sp. z o.o.

Obecnie Spółka specjalizuje się w produkcji systemów paliwowych LNG, zbiorników ciśnieniowych, wymienników ciepła oraz kotłów przemysłowych. Spółka wykonała i dostarczyła kompletny system zasilania LNG m.in. na duński prom Samso (obecna nazwa Prinsesse Isabella) - pierwszy prom z napędem LNG w UE.

Od kilku lat Spółka inwestuje w rozwój nowych, proekologicznych technologii, aktualnie prowadząc dwa projekty B+R współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w zakresie optymalizacji systemów zasilających napędy pracujące w transporcie morskim, drogowym oraz kolejowym wykorzystujące gaz naturalny w postaci skroplonej oraz budowy pilotażowej stacji dokującej jako elementu dystrybucji LNG w oparciu o kriogeniczne zbiorniki kontenerowe.

W trosce o zdrowie pracowników, kontrahentów i partnerów biznesowych w aktualnych realiach epidemiologicznych, Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. zdecydowała się nie organizować zwyczajowej, publicznej gali jubileuszu.

Zarząd firmy chciałby podziękować wszystkim obecnym i byłym pracownikom za trud, zaangażowanie i codzienną pracę, za to, że tworzą już od 75ciu lat naszą Firmę i jej dobrą markę na całym świecie.
Dziękujemy kontrahentom i partnerom biznesowym za okazane zaufanie i dotychczasową, owocną współpracę równocześnie życząc wszystkim zdrowia, wytrwałości oraz dalszych wspólnych sukcesów.

Dodaj ogłoszenie