Remont Traktu Konnego w Gdańsku. Siedmiu chętnych do modernizacji blisko kilometrowego odcinka ulicy: od Chodowieckiego do Smoluchowskiego

MPZaktualizowano 
Nawierzchnię Traktu Konnego dość często uszkadzają zbierające się po mocniejszych opadach zlewiska wody (na zdjęciu ulewa z 11.05.2018 r. Karolina Misztal
To będzie jeden z największych wakacyjnych remontów w Gdańsku. Trakt Konny przebiegający równolegle do al. Zwycięstwa, przejdzie modernizację na odcinku od wysokości ul. Chodowieckiego do Smoluchowskiego. Prace ruszą w II kwartale roku i potrwać mają do sierpnia.

Trakt Konny to jedna z najbardziej zaniedbanych, głównych arterii komunikacyjnych Gdańska. Jednokierunkową trasą, biegnącą wzdłuż alei Zwycięstwa, codziennie przejeżdża wiele tysięcy samochodów. Nawierzchnię dodatkowo dość często uszkadzają zbierające się po mocniejszych opadach zlewiska wody, wynikające z ukształtowania terenu i niezbyt wydolnej kanalizacji.

Burza nad Trójmiastem. W piątek 11 maja 2018 przeszła nad Gd...

Do remontu Traktu Konnego władze Gdańska przymierzały się od kilku lat i wreszcie w tym roku ma zostać zrealizowany jego pierwszy etap.

W piątek 1 marca 2019 r. otwarto koperty z ofertami na wykonanie tej inwestycji. Jej budżet wynosi 6 mln zł, a poszczególne firmy zaproponowały za swoje usługi następujące kwoty:

1. B&W usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska - 8 049 160,22 zł
2. Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. - 3 897 506,57 zł
3. Budimex SA - 5 534 611,54 zł
4. Konsorcjum Kruszywo Sp. z o.o. wraz z Bituminium Sp. z o.o. - 4 445 257,33 zł
5. EUROVIA POLSKA S.A. - 4 480 537,13 zł
6. STRABAG Sp. z o.o. - 4 380 713, 79 zł
7. WPRD GRAVEL Sp. z o.o. - 4 767 498,52 zł

Dokumenty są teraz weryfikowane przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska pod względem formalno-prawnym. Po zweryfikowaniu ofert i wybraniu najkorzystniejszej, zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Przypominamy, że oprócz nawierzchni jezdni w ramach przedsięwzięcia przebudowę przejdzie też chodnik na tym odcinku Traktu Konnego po stronie Placu Zebrań Ludowych.

- Będzie on wykonany z kostki kamiennej i brukowej. Ponadto wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy - informuje Olimpia Schneider z biura prasowego gdańskiego magistratu.

Remont Wielkiego Młyna w Gdańsku

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie