Remont ronda przy wjeździe do Tunelu pod Martwą Wisłą 19.04.2021 r. Duży korek od ronda prawie po Most Wantowy! [ZDJĘCIA, FILM]

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Udostępnij:
Utrudnienia drogowe w Gdańsku 19.04.2021 r. Od ronda na ulicy Marynarki Polskiej, przy wjeździe do Tunelu pod Martwą Wisłą, rozciąga się korek, który sięga skrzyżowania trasy Sucharskiego z ulicą Wosia Budzysza, w pobliżu Mostu Wantowego.

Duże korki w Gdańsku 19.04.2021 r.

Jak mówią służby - na na tej trasie nie odnotowano rano żadnych wypadków czy kolizji. Nasi Czytelnicy przesłali nam kilka zdjęć, na których widać skalę utrudnień. Opóźnienia w ruchu mogą sięgać ok. 10 minut.

Przyczyną utrudnień jest remont na rondzie jest remont ronda przy wjeździe do Tunelu pod Martwą Wisłą od strony Letnicy. Prace trwają od niedzielnego poranka (18.04.2021). Polegają na oczyszczeniu powierzchni betonowych, zamknięciu zarysowań, zaszpachlowaniu oraz malowaniu powierzchni.

Remont ronda przy wjeździe do Tunelu pod Martwą Wisłą 19.04....

Zmiany w organizacji ruchu

Prace na obiektach inżynierskich w obrębie ronda przy ul. Marynarki Polskiej będą prowadzone w dwóch etapach, które potrwają łącznie od 16 kwietnia do 24 maja. Każdy z nich będzie wiązał się z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu.

Podczas I etapu prac rura T1 Tunelu pod Martwą Wisłą (w stronę Letnicy) będzie zamknięta. Ruch dwukierunkowy poprowadzony będzie jezdnią rury T2 (w stronę Stogów) na odcinku od łącznika al. Płażyńskiego z ul. Uczniowską do węzła Ku Ujściu. Kierowcy jadący od strony Stogów jadąc rurą T2 „pod prąd” nie będą mieli możliwości bezpośredniego wjazdu na rondo Marynarki Polskiej – będą musieli jechać prosto do al. Hallera, a następnie zawrócić. Uwaga! Dopuszczalna prędkość w Tunelu będzie obniżona do 50 km/h.

II etap remontu obiektów w kierunku Stogów nie zakłada utrudnień w Tunelu pod Martwą Wisłą. Ruch odbywać się będzie obiema rurami. Kierowcy jadący z Brzeźna w kierunku Stogów będą mogli wjechać do Tunelu tylko z poziomu ronda (górą). Niemożliwy będzie wjazd do Tunelu bezpośrednio z al. Płażyńskiego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Linie 158, 258 zmienią trasę oraz uruchomiona zostanie linia tymczasowa 958. Od piątku, 16 kwietnia do odwołania trwał będzie pierwszy etap robót remontowych na al. Płażyńskiego, pod rondem Mazowieckiego.

Autobusy linii 158 i 258 z kierunku Stogów w stronę Wrzeszcza wyjeżdżając z tunelu nie będą mogły obsłużyć Letnicy, stadionu i AmberExpo. Dla tego rejonu zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 958.

 • Linia 158:
  Trasa i rozkład jazdy w kierunku Stogów bez zmian.
  Godziny odjazdów wybranych kursów ze Stogów w kierunku Wrzeszcza zostaną opóźnione o 3-4 minuty.
  Autobusy ze Stogów jadące do Wrzeszcza nie będą zatrzymywać się na przystankach: „Stadion” 06, „Stadion” 04, „Żaglowa - AmberExpo” 04, „AmberExpo” 01, „Węzeł Harfa” 01.
 • Linia 258:
  Trasa i rozkład jazdy w kierunku Stogów bez zmian.
  Autobusy ze Stogów w stronę Wrzeszcza nie będą zatrzymywać się na przystanku „Stadion” 06. Godziny odjazdów z pozostałych przystanków nie zmienią się.
 • Linia 958:
  Specjalnie dla mieszkańców Letnicy uruchomiona zostanie tymczasowa linia zastępcza na trasie: Hallera – Płażyńskiego – Stadion – Marynarki Polskiej – Żaglowa – Pokoleń Lechii Gdańsk – Węzeł Harfa – Płażyńskiego – Hallera. Przystankiem końcowym dla wysiadających będzie „Grudziądzka” 03, początkowym „al. Płażyńskiego” 04. Linia ta umożliwi wyjazd z Letnicy i przesiadki przy al. Hallera, na przykład na linie: 124, 148, 158 i 258.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie