Remont al. Hallera w Gdańsku. Podpisano umowę na modernizację dwóch odcinków o łącznej długości prawie kilometra

MP
Remont al. Hallera w Gdańsku rozpocznie się w marcu 2020 r. materiały prasowe DRMG
Podpisano umowę na modernizację dwóch odcinków alei Hallera w Gdańsku o łącznej długości ok. 900 metrów. Wykonawcą prac, które rozpoczną się w najbliższych tygodniach, będzie firma MTM S.A. Remont ma zakończyć się jeszcze przed wakacjami.

Remont al. Hallera w Gdańsku od marca 2020

Pierwszy odcinek na którym prowadzone będą prace obejmuje jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja). Drugi odcinek to fragment al. Hallera, od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna).

- Łącznie zmodernizowany zostanie odcinek o długości ok. 900 metrów. W ramach inwestycji wykonana będzie nowa nawierzchnia drogi i przebudowane zatoki postojowe i chodniki. Wyregulowane zostanie także uzbrojenie terenu. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 2,9 mln złotych. Wykonawcą zadania jest firma MTM S.A, która obecnie kontraktuje materiały niezbędne do przeprowadzenia prac. Rozpoczęcie robót planowane jest w marcu. Do tego czasu zostaną uzgodnione zmiany w organizacji ruchu, o których będziemy informować - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Modernizacja dróg na terenie Gdańska

Inwestycja na al. Hallera jest realizowana w ramach programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął 4 ulice na łączną kwotę ok. 9 mln. zł.

Czytaj także

W ramach programu przebudowane zostały m.in.

  • Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego,
  • Stary Rynek Oliwski w Gdańsku,
  • fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz
  • fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinoskiej.

W 2020 r. przewidziano m.in. modernizację fragmentu ul. Chłopskiej i al. Grunwaldzkiej. Obecnie oba zadania są w fazie postępowania przetargowego.

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

FLESZ: Klimat nie zwariował, eksperci uspokajają

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

3mln zł za 900m drogi ?to się kwalifikuje do CBA!

Dodaj ogłoszenie