Regionalny Puchar Polski. Pierwsze drużyny z dwoma...

  Regionalny Puchar Polski. Pierwsze drużyny z dwoma zwycięstwami, inni dopiero zaczną

  MP

  Gol24

  Aktualizacja:

  Gol24

  Tanew Majdan Stary

  Tanew Majdan Stary ©Facebook

  Regionalny Puchar Polski. Na Lubelszczyźnie najwcześniej rozpoczęła się walka w tym sezonie regionalnego Pucharu Polski. Niektóre z drużyn odniosły tam już po dwa zwycięstwa. Grają też w Małopolsce. W najbliższy weekend rozpocznie się za to rywalizacja na Śląsku oraz w województwie łódzkim.
  Tanew Majdan Stary

  Tanew Majdan Stary ©Facebook

  Województwo lubelskie jest tym, w którym rywalizacja o regionalny Puchar Polski rozpoczęła się zdecydowanie najwcześniej. Zespoły z podokręgu Zamość uczestnictwo w tych rozgrywkach zaczęły bowiem już w drugi i trzeci weekend lipca.

  Właśnie tam są zespoły, które przebrnęły przez dwie rundy rywalizacji. To między innymi Tanew Majdan Stary i Cosmos Jozefów. Pierwsza z drużyn najpierw pokonała po rzutach karnych Błękitnych Obsza, a potem wygrała aż 6:1 z Gromem Różaniec.
  Gracze z Józefowa uporali się natomiast z Metalowcem Goraj i Piastem Babice. Dwa zwycięstwa mają już na koncie także piłkarze Omegi Stary Zamość, Olimpii Miączyn, Interu Baum Prawnicy Zamość oraz Gryfu Gmina Zamość. W tym podokręgu padł też najwyższy wynik ze wszystkich dotychczasowych meczów regionalnego Pucharu Polski w tym sezonie – Potok Sitno pokonał aż 14:1 Orion Jacnia.

  Gra o regionalny Puchar Polski toczy się już także w Małopolsce, w podokręgach Kraków, Nowy Sącz i Wadowice. Tam rywalizacja jest w większości bardzo wyrównana – aż siedem spotkań pierwszej rundy rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.

  W najbliższy weekend do gry wkroczą kolejne zespoły z Małopolski oraz województwa lubelskiego. Na razie są to zespoły z klasy A, klasy B oraz drużyny niezrzeszone w oficjalnych rozgrywkach PZPN. Rywalizacja rozpocznie się równie w województwie łódzkim oraz na Śląsku. Regionalny Puchar Polski nabiera tempa – na początku sierpnia rozpocznie się gra w większości województw. Najważniejsze informacje o tych rozgrywkach znajdziecie oczywiście na łamach GOL24.pl – jesteśmy ich patronem medialnym!

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Protest mediów przeciwko nowej opłacie

  Protest mediów przeciwko nowej opłacie

  POD OSTRYM KĄTEM - rozmowy w studio!

  POD OSTRYM KĄTEM - rozmowy w studio!