sportowy24
  Regionalny Puchar Polski. Ireneusz Stencel - trener Raduni...

  Regionalny Puchar Polski. Ireneusz Stencel - trener Raduni Stężyca i radny z dużym poparciem

  Lucyna Puzdrowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Regionalny Puchar Polski. Ireneusz Stencel - trener Raduni Stężyca i radny z dużym poparciem
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot: materiały prasowe

  Ireneusz Stencel, pierwszy trener trzecioligowej Raduni Stężyca, której znaczna część zawodników zagra w 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski, nie ukrywa, że dumny jest z obu zespołów, które dostały się do tego etapu ogólnopolskich rozgrywek. Pierwszy to III-ligowa Radunia Stężyca, a drugi to zespół, który gra obecnie w A-klasie.
  - Mam do tej dumy prawo, ponieważ nie jest to sytuacja zwyczajna, żeby dwa zespoły jednego klubu z niewielkiej miejscowości dotarły tak wysoko - mówi trener Raduni I. - Nie mamy w tych drużynach faworytów, perełek, jeśli nawet takie są, to stawiamy na cały zespół. Atmosfera w drużynie to podstawa, aby sięgać po sukcesy - dodaje Ireneusz Stencel. Trenerem drugiego zespołu ze Stężycy, który dotarł tak wysoko w rozgrywkach, jest Sławomir Matuk.

  Na pytanie jak to się udało, aby obie drużyny zaszły tak wysoko, Ireneusz Stencel odpowiada, że klub podzielił siły na pierwszy zespół i na rezerwy, czyli część zawodników, którzy trenują na co dzień z zespołem głównym oraz tych, którzy do klubu dołączyli.

  - Początkowo podchodziliśmy do tego jak do treningu wyrównawczego, a tymczasem i druga drużyna pokazała swoją siłę, walcząc o kolejne awans do 1/8 Pucharu Polski - mówi Stencel.

  Zobacz galerię

  W gminie Stężyca samorząd nie żałuje pieniędzy na sport i rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, stąd też równie wysokie sukcesy odnoszą młodzieżowe drużyny Raduni Stężyca.

  - Mamy zawodniczkę, która gra w reprezentacji Polski i mamy takich, którzy promują nas w kadrach Pomorza. Nie byłoby ich obecnych sukcesów bez szkoły i podstaw, które osiągnęli u nas, w Stężycy.

  Ireneusz Stencel jest niekwestionowanym liderem sukcesów stężyckiej piłki nożnej. Przyznaje, że wcześniej w jego rodzinie nie było żadnych sportowych tradycji. Zanim podjął wyzwanie, aby gmina Stężyca miała najlepszą w Kartuskiem drużynę piłkarską, sam biegał za piłką w takich drużynach jak: Cartusia Kartuzy, Radunia Stężyca, Kaszubia Kościerzyna czy na koniec przez pięć lat Arka Gdynia. Od wielu lat w lokalnym środowisku kojarzony jest również jako samorządowiec i to taki, na którego lokalna społeczność po raz -enty głosuje.

  - Byłem radnym, potem nagle w naszej gminie doszło do przedterminowych wyborów i odpowiedziałem pozytywnie na propozycję Tomasza Brzoskowskiego, aby w razie jego wygranej, wspomóc go w kierowaniu gminą. Powiem szczerze, że będąc wcześniej radnym, było to dla mnie nowe doświadczenie i spojrzenie na samorządność. Na pewno te lata nauczyły mnie pokory w stosunku do władzy wykonawczej. Dziś już wiem „z czym to się je”

  Stencel nadal jest samorządowcem. Dlaczego?

  - Chyba najzwyczajniej chcę czuć się potrzebny lokalnej społeczności i mieć wpływ na to, co w naszej gminie się dzieje a że często ma to związek ze sportem, tym bardziej jestem dumny, zarówno z osiągnięć naszych zawodników, jak i gminy, która nam rozwój tego sportu umożliwia.

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  KONKURS KALENDARZOWY. Czekamy na Wasze zdjęcia!

  KONKURS KALENDARZOWY. Czekamy na Wasze zdjęcia!

  Wybieraj świadomie! 30 minut darmowej ekojazdy z ING

  Wybieraj świadomie! 30 minut darmowej ekojazdy z ING