reklama

Redakcja "Dziennika Bałtyckiego" w Sławnie wyróżniona Bocianem Bałtyckim

Tomasz Turczyn
Redakcja "Dziennika Bałtyckiego" w Sławnie została wyróżniona statuetką Bociana Bałtyckiego.

Laur przyznaje Zarząd Bałtyckiego Stowarzyszenia Agroturystycznego z Naćmierza po nominacji Komitetu Honorowego, na czele którego stoi Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. Wyróżnienie przyznawane jest rokrocznie od ośmiu lat osobom, instytucjom, które przyczyniają się do promocji gminy Postomino oraz całego regionu. W tym roku przyznano pięć Bocianów Bałtyckich.

- Sławieński "Dziennik Bałtycki" od wielu lat skutecznie promuje naszą gminę i region - podkreśla Jarosław Lichacy, prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia Agroturystycznego z Naćmierza. - To się widzi i czuje. Stąd przyznanie bocianiej statuetki, która jest podziękowaniem za owocną współpracę na wielu polach.

Bociany Bałtyckie (o solidnej masie, bo wykonano je z mosiądzu) wręczono podczas XIII edycji festynu Gmina Postomino na Falach do Europy, który zorganizowano w Naćmierzu. "Naszego" Bociana wręczyła nam Danuta Haratyk, szefowa Sanatorium Panorama Morska w Jarosławcu.

Oprócz tego statuetki otrzymali m.in.: OSP Naćmierz, Straż Gminna, Jadwiga Czerwińska z Postomina.
- OSP Naćmierz i Straż Gminna dbają o bezpieczeństwo imprez organizowanych na terenie gminy Postomino dla turystów - wymienia J. Lichacy, prezes Bałtyckiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. - Tym samym mogą spokojnie u nas wypoczywać.

Tym kierował się komitet honorowy (J. Bojkowski, Danuta i Leszek Haratykowie - szefostwo Panoramy Morskiej, J. Lichacy, Halina Wenda, dyrektor Zespołu Szkół w Postominie i Roman Tama - przedsiębiorca) przyznając te dwa Bociany Bałtyckie. J. Czerwińska (artysta plastyk z Postomina) dostała kolejnego za wieloletnią pracę z młodzieżą w Postominie.

- Bociany Bałtyckie w naszej gminie są cenionym wyróżnieniem - podkreśla Czerwińska. - Jest mi niezmiernie miło, że zostałam uhonorowana jednym z nich oraz że znalazłam się w tak szacownym gronie.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie