Ranking żelazek parowych 2020: najlepsze żelazko według blogerów

Materiał informacyjny Braun
Nowoczesne parowe żelazko powinno znaleźć się w każdym domu. Ułatwia i przyspiesza prasowanie, a nawet zwiększa poziom satysfakcji z dobrze wykonanej pracy domowej. Niektóre żelazka mogą skrócić czas tej czynności nawet o połowę! Jednak, aby tak się stało, należy wiedzieć, jakie żelazko kupić, w czym przydatne są rankingi oraz opinie blogerów, którzy z prasowaniem mają do czynienia na co dzień.

Prasowanie jest jedną z najbardziej irytujących prac domowych. Potwierdza to europejskie badanie przeprowadzone przez firmę Bilendi na zlecenie Procter & Gamble. Z danych opublikowanych w kwietniu 2018 wynika, że aż 38% ankietowanych określa prasowanie jako czynność najbardziej czasochłonną i nielubianą. W innym badaniu można przeczytać, że za prasowaniem nie przepada aż 53% pań (badanie serwisu płatności automatycznych BM). Dlaczego jest aż tak nielubiane? Ponieważ nie tylko wymaga przygotowania środowiska pracy, to jest rozłożenia deski do prasowania, przygotowania wieszaków, ale też kontrolowania temperatury żelazka i chronienia tkaniny przed zabrudzeniami, nie wspominając, że sama czynność jest kłopotliwa, jeśli ma się do wyprasowania kołnierzyki, mankiety czy przestrzenie między guzikami. Rozwiązaniem tego problemu są parowe żelazka, które dzięki bardzo dużemu wyrzutowi pary oraz niewielkiej wadze sprawiają, że prasowanie jest niesamowicie komfortowe, co jest szczególnie ważne dla wszystkich, którzy wykonują tą czynność bardzo często.

Jakie żelazko parowe wybrać?

Najważniejszą częścią żelazka parowego jest stopa, ponieważ to ona odpowiada za proces prasowania, gdy para ma charakter tylko pomocniczy. Temperatura stopy wpływa na efekt prasowania – powiększa i rozluźnia włókna tkanin, aby para mogła wniknąć głęboko w materiał i rozprostować każde zagniecenie. Para jest bezpieczna dla każdego rodzaju tkaniny, z powodzeniem więc można prasować jedwabie czy tiul bez ryzyka zniszczenia czy przypalenia materiału. Co niezwykle istotne, dzięki parze jednocześnie dezynfekuje się ubrania, to jest usuwa drobnoustroje i pozostałości środków czystości, co ma znaczenie dla alergików i rodziców maluszków.

fot. Stopa żelazka Braun - innowacyjny kształt inspirowany deską snowboardową

Stopa to nie tylko ciężar i temperatura, to także odpowiedni kształt, który umożliwi dotarcie żelazka nawet w najtrudniejsze
zakamarki. Na tym tle wyróżniają się parowe żelazka Braun, które mają stopy żelazka w kształcie deski snowboardowej (zaokrąglone krawędzie i ścięte brzegi). Dzięki temu urządzenie sprawnie porusza się po tkaninie w każdym kierunku i dociera nawet w uciążliwe miejsca jak kieszenie czy przestrzeń między guzikami koszuli. Ponadto szafirową stopę żelazka pokryto powłoką eloksalową, przez co jest do czterech razy bardziej wytrzymała niż stalowa i gdy dojdzie do kontaktu z metalowymi guzikami lub zamkami, pozostanie odporna na zarysowania i zadrapania.

Rekomendacja Szkoły Dam

O tym, jak trudno jest wyprasować koszule, wie doskonale Hal Kozłowska ze SzkołyDam.pl, która w jednym z wpisów na blogu wyjaśnia, czym się różni koszula od bluzki, jakie są rodzaje kołnierzyków i rekomenduje najlepsze żelazko, które poradzi sobie z każdym zagnieceniem. Sama tak pisze o stopie w żelazkach Braun:

„Do tej pory wszystkie żelazka, których używałam w swoim domowym życiu (w liczbie: trzy) zawodziły mnie właśnie ze względu na stopę. Zazwyczaj szybko pojawiały się mikrozarysowania, które w konsekwencji powodowały przywieranie materiału, brudzenie stopy itp. Tutaj nie ma o tym mowy. Stopa idealnie gładko i lekko ślizga się po tkaninie, co jest dla mnie niezwykle ważne, bo zgromadziłam już w swojej garderobie wiele jedwabnych bluzek”.

Z całym wpisem można zapoznać się tutaj: Rodzaje dekoltów i kołnierzyków, czyli czy bluzka i koszula to jest to samo?.

Dobre żelazko musi być funkcjonalne i uniwersalne

Wybierając żelazko parowe, powinno się zwrócić uwagę nie tylko na kształt i wagę stopy, ale przede wszystkim na funkcje. To właśnie dzięki nim prasowanie będzie szybsze, wygodniejsze, bezpieczniejsze i może stać się prawdziwą przyjemnością.

Łukasz Podliński, który prowadzi męski blog Podlinski.net oraz zajmuje się modą męską, testował generator pary do zadań specjalnych. Wprawdzie jest to inny rodzaj urządzenia, ponieważ pojemnik na wodę jest na zewnątrz, jednak żelazka parowe mają wiele cech wspólnych z generatorami. Przede wszystkim łączy je technologia, do tego są tak samo proste w obsłudze i oferują trzy tryby działania (eko, normal i turbo), mają też cenną funkcję iCare, która sprawia, że temperatura zawsze jest odpowiednia dla danego rodzaju tkaniny. Kolejną przydatną funkcją jest AutoOff wyłączająca automatycznie żelazko. W skróceniu czasu prasowania pomagają również dodatkowe funkcje jak Anti Calc, czyli automatyczne usuwanie kamienia, oraz Anti Drip, która zapobiega wyciekaniu kropelek wody z żelazka.

Jako główną zaletę Łukasz wskazał łatwą obsługę:

„Swoją uniwersalnością i prostotą w obsłudze sprawia, że prasowanie z irytującego obowiązku zmienia się w szybką czynność i sprawia frajdę. Szczególnie jeśli na co dzień sporo prasujecie (bo wymaga tego uczelnia, czy też dresscode w pracy) zaoszczędzicie masę czasu i energii”.

Niewątpliwie na prostotę obsługi niemały wpływ ma również możliwość prasowania w pionie, bez konieczności wyciągania deski. Dzięki dużej emisji pary, bo aż do 230 g/min., można usunąć zagniecenia na zasłonach i wiszących ubraniach.

Najlepsze żelazko 2020

Według rankingu najlepsze żelazka oferuje dzisiaj marka Braun. W tym miejscu warto poznać bliżej model TexStyle 7 Pro. Tajniki perfekcyjnego i szybkiego prasowania można podejrzeć w materiale filmowym producenta:

Żelazko Braun wyróżnia się zawrotną mocą. Moc informuje o tym, jak szybko urządzenie się nagrzewa i chłodzi, co gwarantuje wydajne i bezpieczne prasowanie. Gdy standardowo w żelazkach stosuje się moc 2000 W, tak TexStyle 7 Pro może się pochwalić 2800 W.

Nie bez echa przeszły też inny model z generatorem pary Braun – CareStyle 7, który testowały dwie polskie znane blogerki. Joulenka.pl, zajmująca się profesjonalnym szyciem i posiadająca własną szyciową markę Twoje Wykroje, napisała:
„Generator pary jest dość mały, ale pracuje bardzo intensywnie. Pod tym względem czuję, że jest moim alter ego. Zakumplujemy się”.

Wiola z bloga MatkaWariatka.pl tak podsumowała swoją recenzję:
„Takie żelazko to nie tylko o połowę krótszy czas prasowania, ale ogromna wygoda. Zaryzykuję nawet stwierdzeniem, że to przyjemność! Tak, prasowanie może być przyjemne”.

fot. Niebalaganka.pl

Przeczytaj artykuł: Generator pary - czy przekonał mnie do prasowania? aby poznać opinię innej znanej Blogerki Ani Legenzy z Bloga Niebalaganka.pl.

W sprzedaży jest wiele modeli parowych żelazek renomowanych marek, na dodatek coraz więcej pojawia się urządzeń nieznanych marek. Jednak blogerzy oraz klienci zdecydowanie polecają markę Braun ze względu na doskonałej jakości wykonanie i gwarancję komfortu pracy. Nic dziwnego więc, że żelazka parowe Braun przodują w rankingach i są niezaprzeczalnym hitem 2018 roku!

Wideo

Dodaj ogłoszenie