Raków Częstochowa - Chojniczanka. "Chojna" nie wyrwała punktów liderowi

Adam Wielgosiński
Chojniczankę czeka trudny wyjazd do lidera z Częstochowy.
Chojniczankę czeka trudny wyjazd do lidera z Częstochowy. Fot Arkadiusz Gola / Polskapress
Chojniczanka Chojnice przegrała w 20. kolejce Fortuna I ligi w Częstochowie z miejscowym Rakowem 0:1.

Od pierwszych minut to lider Fortuna I ligi przeszedł do ataku. Już w czwartej minucie Dominik Kun, były piłkarz Arki Gdynia, przegrał pojedynek z bramkarzem Chojniczanki, Radosławem Janukiewiczem. Dwie minuty później już szczęścia Rakowowi nie zabrakło. Wspomniany Kun dośrodkował w pole karne, a akcję wykończył strzałem głową Szymon Lewicki i było 1:0 dla Rakowa. W końcówce pierwszej części gry jeszcze Kun mógł podwyższyć prowadzenie, jednak minimalnie strzelił nad bramką Janukiewicza.

Początek drugiej połowy był dosyć niemrawy z obydwu stron. W końcu po dwunastu minutach gry ożyła Chojniczanka. Podopieczni trenera Bartoszka w ciągu dwóch minut oddali dwa celne strzały, lecz nie były one zbyt silne i dwukrotnie pewnie interweniował golkiper Rakowa, Michał Gliwa. Były to jedyne celne uderzenia "Chojny" w drugiej części gry. Do końca meczu Raków kontrolował przebieg gry. W 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Arkadiusz Kasperkiewicz z Rakowa, ale goście nie byli w stanie wykorzystać gry w przewadze i ostatecznie trzy punkty zostały w Częstochowie.