Radosław Michalski wygrał wybory na prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej

Paweł StankiewiczZaktualizowano 
Radosław Michalski
Radosław Michalski Fot. Tomasz Bołt
Radosław Michalski został wybrany prezesem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na kolejną czteroletnią kadencję. Zwycięstwo zapewnił sobie z jeszcze większą przewagą nad konkurencją niż cztery lata temu.

Michalski otrzymał poparcie aż 80 delegatów spośród 105 uprawnionych do głosowania i to zapewniło mu wygraną już w pierwszej turze wyborów. Andrzej Szczepański zgromadził 21 głosów, a Olaf Dramowicz 4. Cztery lata temu Szczepański także rywalizował z Michalskim o fotel prezesa i wówczas przegrał z były reprezentantem kraju, ale tylko 38:43. Tak duża przewaga Michalskiego pokazała, że delegaci ufają obecnemu szefowi i są zadowoleni ze zmian w Pomorskim Związku Piłki Nożnej.

- Przez ostatnie cztery lata wprowadziliśmy wiele ułatwień, mając świadomość, że w klubach ludzie pracują społecznie. To nie jest rzeczywistość spółek na poziomie ekstraklasy, gdzie stroną administracyjną zajmuje się sztab ludzi. Tak więc wzięcie na Pomorski ZPN ciężaru rozliczeń delegacji sędziowskich, czy możliwość dokonania przedpłaty na kartki to ogromna ulga dla klubów. Odeszliśmy od obowiązkowych wizyt w biurach związku w celu uprawniania zawodników, czy składania terminarzy. Obecnie osoba zajmująca się klubem może załatwić wszystko zdalnie z domu, siedząc wieczorem przed komputerem. Pomorski ZPN wziął na siebie koszt obserwatorów (blisko 100 tys zł rocznie). Był to zawsze punkt zapalny w dyskusjach z klubami, które nie rozumiały dlaczego mają ponosić koszt szkolenia sędziego. Powołaliśmy do życia komisję grantową, która przyznała wsparcie na łączną kwotę ponad 240 tys zł. Z każdym sezonem rozszerzamy umowę sponsorską na ligi (w tym sezonie skorzysta z niej aż 150 drużyn seniorskich). Jestem mądrzejszy o wiele doświadczeń z ostatnich lat - mówił nam kilka dni temu Michalski.

Nowymi wiceprezesami Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zostali były sędzia międzynarodowy Maciej Wierzbowski oraz profesor Andrzej Szwarc z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Poza prezesem i wiceprezesami do zarządu wybrani zostali: Anna Moritz, Józef Dąbrowski, Rafał Szlas, Paweł Kryszałowicz, Ireneusz Stencel, Marek Jankowski, Jan Ponulak, Olaf Dramowicz i Marek Gałczyński.

Ponadto podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego wybranych zostało czterech delegatów na zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zostali nimi Radosław Michalski, Krzysztof Malinowski, Paweł Kryszałowicz i Rafał Szlas.

Na szefa Komisji Rewizyjnej Pomorskiego ZPN wybrany został Andrzej Nisiewicz. Członkami zopstali: Leszek Różycki, Zbigniew Walczak, Janusz Fila i Andrzej Drozd.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie