Radny Zimny składa mandat

  Radny Zimny składa mandat

  Sebastian Dadaczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Radny miejski Dariusz Zimny z klubu Porozumienia na Plus zrezygnuje z mandatu. Powód? Samorządowiec został komornikiem sądowym w Toruniu. Jak tłumaczy sam zainteresowany, z uwagi na taką zmianę, nie tylko jest zmuszony zmienić stałe miejsce zamieszkania.
  - Jest wymóg ustawowy, że w takiej sytuacji nie powinienem podejmować dodatkowych zajęć, które mogłyby mi przeszkadzać w wykonywaniu obowiązków służbowych - mówi radny. - Dlatego kilka dni temu zrezygnowałem z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie, a na najbliższej sesji [odbędzie się 30 grudnia - dop. aut.] złożę też rezygnację z mandatu radnego. Zresztą nie wyobrażam sobie pełnić funkcji tczewskiego radnego, mieszkając w zupełnie innym mieście.

  Dariusz Zimny radnym jest od 10 lat. W latach 1998-2002 był przewodniczącym komisji bezpieczeństwa i praworządności, przez kolejne cztery lata sprawował funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej, a w obecnej kadencji przewodniczył komisji polityki społecznej. To już trzeci przypadek w historii tej kadencji rady miejskiej, kiedy radny rezygnuje z mandatu.

  Co ważne, nie będzie trzeba przeprowadzać wyborów uzupełniających. - Nie mam jeszcze oficjalnego pisma, że radny rezygnuje z mandatu, ale gdy tak się stanie, na jego miejsce wejdzie kolejna osoba z listy komitetu, z której startował Dariusz Zimny - tłumaczy Włodzimierz Mroczkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Tczewie. Kto to będzie? Najprawdopodobniej Ryszard Brucki, który był już wcześniej radnym miejskim. W ostatnich wyborach uzyskał on 122 głosy. Dariusz Zimny miał ich 332.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo