Radny powiatowy ma sprawę w sądzie

Maciej WajerZaktualizowano 
Sprawa odwołania starosty Wiesława Baryły wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców powiatu kościerskiego. Przypomnijmy, że wnioskodawcy stwierdzają, iż w obliczu toczącego się procesu przeciw staroście stracił on swoją wiarygodność.

Okazuje się, że pod tym wnioskiem podpisał się radny, wobec którego również toczy się postępowanie sądowe. Chodzi o Sławomira M. Jak poinformował nas prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Wojciech Andruszkiewicz, jest on podejrzewany o to, że w 2006 roku wspólnie z innymi osobami pozbawił wolności Łukasza W. i wywiózł do lasu, gdzie ten został pobity.

Sąd Rejonowy w Kościerzynie skazał go w 2007 roku na 1 rok i 8 miesięcy więzienia. Jednak Sławomir M. odwołał się od tego wyroku, a SO w Gdańsku uchylił go. - Wyrok został uchylony ze względów formalnych - powiedział Rafał Terlecki, rzecznik SO w Gdańsku. - Chodzi o to, że część oskarżonych poddała się dobrowolnie karze. W tej sytuacji sędzia, który orzekał w tej sprawie, musiał już stwierdzić, że doszło do przestępstwa. Nie może więc orzekać w stosunku do osób oskarżonych o to samo, które się do tego czynu nie przyznały. Sąd nakazał więc powtórzenie procesu przez innego sędziego.

- Mój wyrok został skasowany przez Sąd Okręgowy i sprawa jest ponownie rozpatrywana - mówi Sławomir M. - Jeśli chodzi o wniosek o odwołanie starosty, to nie mam sobie nic do zarzucenia. Jeśli starosta poda się do dymisji, to ja również to zrobię.

Posiedzenie Sądu Rejonowego w Kościerzynie w sprawie Sławomira M. odbędzie się 27 lutego.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie